Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Teisėtvarka Lietuvoje

Teisėtvarka Lietuvoje

  
 
 
123456789101112131415161718192021
Aprašymas

Įvadas. Teisėtvarkos istorija. Lietuvos teisės ištakos. Prieškario Lietuvos teisėsaugos sistema. Teisėsaugos institucijos. Lietuvos Respublikos teismų sistema. Antstoliai ir jų veikla. Hipoteka. Nacionalinių teismų administracija. Lietuvos Respublikos Prokuratūra. Teisingumo ir Vidaus Reikalų. Ministerijos, Valstybės Saugumo Departamentas. Nusikaltimus tiriančios institucijos. Advokatūra ir notariatas. Nusikalstamumo Lietuvoje analizė. Išvados.

Ištrauka

Kiekvienos valstybės gyvavimo pagrindas yra teisingumo įgyvendinimas. Tik teismai vykdo teisingumą, tačiau teisingumui įvykdyti yra reikalingas visų teisinių sistemos grandžių funkcionavimas. Visuomenė jautriai reaguoja ne tik į policijos veiklos rezultatus, bet ir į visą teisėtvarkos sistemos veikimo efektyvumą. Visuomenės saugumą užtikrina toli gražu ne vien policijos pajėgos, vis dažniau tai daro privatūs teisėsaugos subjektai.
Teisėtvarka – visuomeninių santykių padėtis, kuriai esant užtikrinama teisė, įstatymų vykdymas. Teisėtvarka – visuomeninės santvarkos dalis.
Siaurąją prasme teisėtvarka – veikla, kurios metu yra užtikrinamas teisės normų reikalavimų laikymasis. Teisėtvarkos institucijos – policija, saugos tarnybos ir kitos struktūros, kurioms tiesiogiai pavesta užtikrinti viešąją tvarką ir saugumą.
Plačiąja prasme teisėtvarkininkais laikomi yra šios srities pareigūnai, taip pat kiti asmenys, teisėsaugos institucijos, kadangi jos tiesiogiai ar netiesiogiai prisideda ne tik prie teisingumo vykdymo, bet ir prie praktinio teisėtvarkos įgyvendinimo. Be teisinių institucijų, kitų teisinių organizacijų teisę užtikrina ne tik teisinė kontrolė, bet ir visuomenė, socialinės normos – religija, dorovė, moralė, etika, organizacijų vidaus taisyklės ir kita.
Teisėtvarka apibūdinama įstatymiškumo lygiu, žmogaus teisių ir laisvių užtikrinimo laipsniu, kitais veiksniais, atspindinčiais, kiek konkrečioje nacionalinėje teritorijoje praktiškai veikia teisinė valstybė ir jos principai.
Šio kursinio darbo tikslas būtų išsiaiškinti kaip vystėsi teisėtvarka Lietuvoje bei kokios institucijos ją vykdo.
Siekiant šio tikslo yra iškelti uždaviniai – išanalizuoti pagrindinius asmens, visuomenės, valstybės ir nacionalinį saugumą reglamentuojančius įstatymus ir laikytinas teisės normas, reglamentuojančias teisėsaugos institucijų steigimą ir veiklą. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės kursinis darbas
KategorijaTeisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis18 puslapių 
Dydis65.26 KB
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasEkonomikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Teisetvarka Lietuvoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Kursiniai darbai
  • 18 puslapių 
  • Vilniaus Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • doc. dr. Romualdas Valkauskas
Pasidalink su draugais