Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Teisės aktai ir jų rūšys. Darbo sutarties nutraukimas darbdavio iniciatyva

Teisės aktai ir jų rūšys. Darbo sutarties nutraukimas darbdavio iniciatyva

  
 
 
1234567891011121314151617
Aprašymas

Įvadas. Teisės teorija. Pagrindinės teisės aktų rūšys ir jų skirtumai. Teisės aktų klasifikacija. Darbo teisė. Darbo sutarties nutraukimas darbdavio iniciatyva. Darbo Kodekso (DK) normų taikymas teismų praktikoje. Išvados.

Ištrauka

Teisės kūrimosi ir raidos kelias – ilgas ir sudėtingas. Teisė, kaip ir valstybė,atsirado ne staiga ir ne tuščioje vietoje. Ji formavosi palaipsniui tuo metu veikusių paprotinių normų ir taisyklių pagrindu. Pirmieji teisės aktai (valstybės pripažinti ir patvirtinti bei jos ginami kai kurie papročiai ir individualūs monarchų paliepimai) reguliavo tik atskirus, labai svarbius visuomeninius santykius. Vėliau, kai susikūrė ir įsitvirtino pirmosios vergovinės valstybės, pasirodė pirmieji didesnės apimties rašytiniai teisės aktai, reguliuojantys jau įvairaus pobūdžio visuomeninius santykius. Tai: Hammurapio įstatymas (teisės normų sąvadas išleistas Babilone XIII a. Pr. Kr.), Manu įstatymas (teisinių ir religinių normų sąvadas,išleistas II a. Pr. Kr.), XII lentelių įstatymas (teisės normų sąvadas, išleistas Senovės Romoje 451-450 m. Pr. Kr.) bei kt
Dabar egzistuojančiose demokratinėse valstybėse valdžios valia išreiškiama ir įteisinama norminiuose teisės aktuose – parlamentų priimamuose įstatymuose ir kt. Jie laikomi svarbesniais už kitas teisės formas. Norminio teisės akto reikšmė ir juridinė (teisės šaltinio) galia taip pat pripažįstama normatyvinio (įpareigojančio) turinio sutartims.
Lietuvos Respublikos pagrindinis teisės šaltinis yra įstatymas.
Darbo tikslas – išsiaiškinti ir išanalizuoti kas yra teisės aktai bei kokios teisės aktų rūšys, bei išnagrinėti darbo sutarties nutraukimo aplinkybes darbdavio iniciatyva, kai nėra darbuotojo kaltės darbo aplinkoje teoriškai ir praktiškai.
Darbo uždaviniai:
1. išsiaiškinti kas yra teisės aktas ir kokios pagrindinės jo rūšys,
2. apžvelgti teisės aktų klasifikaciją,
3. išnagrinėti įstatymus pagal juridinę galią,
4. išanalizuoti darbo sutarties nutraukimo darbdavio iniciatyva, kai nėra darbuotojo kaltės priežastis.
5. išnagrinėti DK normų taikymą teismų praktikoje konkrečiu atveju.
Darbo metodas – teisės teorijos ir praktikos literatūros analizė. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis15 puslapių 
Dydis37.22 KB
Švietimo institucijaVilniaus kolegija
FakultetasEkonomikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Teises aktai ir ju rusys. Darbo sutarties nutraukimas darbdavio iniciatyva [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 15 puslapių 
  • Vilniaus kolegija / 2 Klasė/kursas
  • Voicechovska
Pasidalink su draugais