Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Intelektinės nuosavybės licencijavimas

Intelektinės nuosavybės licencijavimas

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Įvadas. Intelektinės nuosavybės objektų licencijavimas. Išvados.

Ištrauka

Nuosavybė nuo pat visuomenės ir valstybės atsiradimo yra vienas iš kertinių visuomenės egzistavimo pamatų. Todėl visos valstybės visais laikais vienaip ar kitaip įtvirtindavo nuosavybės teisės institutą kaip priemonę nuosavybei apsaugoti. Pagal daugelį valstybės kilmės teorijų valstybė kaip tik ir atsirado, kad apsaugotų nuosavybės teises.
Vienas svarbiausių žmogaus ypatybių - kūrybingumas ir protinė arba intelektinė veikla. Jos rezultatai gana įvairūs ir yra nematerialus kūrėjo turtas. Jį reikia saugoti, įvertinti, apskaityti, saugoti ir naudingai realizuoti. Vystantis meninei, moksli¬nei ir techninei kūrybai, gausėja protinės veiklos rezultatų, todėl sukurtos specialios teisės normos, reguliuojančios visuomenės santykius, susijusius su vienokiais ar kitokiais žmogaus kūrybos rezultatais.
Stokholmo konvencijoje buvo suformuluotas toks intelektinės nuosavybės apibrėžimas - "Intelektinė nuosavybė apima teises, susijusias su literatūros, meno ir mokslo kūriniais, artistų vaidyba, garso įrašais, radijo ir televizijos programomis, išradimais visose žmogaus veiklos srityse, mokslo atradimais, pramonės dizainu, prekių ir paslaugų ženklais, firmų vardais, komerciniais žymėjimais, apsauga nuo nesąžiningos konkurencijos, taip pat kitas teises, susijusias su intelektine veikla gamybos, mokslo, literatūros ir meno srityse".
Intelektinės nuosavybės teisinė apsauga Lietuvoje vykdoma trimis pagrindinėmis apsaugos šaltinių grupėmis:
1. Bendrosios teisės normomis;
2. Specialiaisiais įstatymais;
3. Tarptautiniais susitarimais.
Bendrosioms teisės normoms priskirtume: LR Konstituciją, numatančią pagrindinius nuosavybės principus; Civilinį kodeksą, apibrėžiantį autoriaus teisių normas; Baudžiamąjį kodeksą, numatantį baudžiamąją atsakomybę už kitos įmonės ženklo panaudojimą, autoriaus ir išradėjo teisių pažeidimą: administracinių teisių pažeidimo kodeksą, civilinio bei baudžiamojo proceso kodeksus, numatančius ginčų dėl intelektinės nuosavybės sprendimų tvarką; nuosavybės pagrindų įstatymą, kuriame nurodomi intelektinės nuosavybės objektai, ir konkurencijos įstatymą, reikalaujantį, kad įmonių veikla bei vardas būtų registruoti, o pačios įmonės savo gaminamoms prekėms bei paslaugoms naudotų registruotus prekių ir (ar) paslaugų ženklus.
Specialiosioms intelektinės apsaugos įstatymams priskirtume: LR autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymą; LR kompiuterinių programų ir duomenų bazių apsaugos įstatymą; LR patentu įstatymą, LR prekių ir paslaugų ženklų įstatymą, LR pramoninio dizaino įstatymą bei firmų vardų nuostatus. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Dydis25.98 KB
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasEkonomikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Intelektines nuosavybes licencijavimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • Vilniaus Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • Valentinavičius
Pasidalink su draugais