Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Teisės sistema ir jos sudarymo būdai

Teisės sistema ir jos sudarymo būdai

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Įvadas. Teisės sistemos sąvoka ir jos struktūriniai elementai. Teisės sistemos sudarymo būdai. Materialioji ir proceso teisė. Viešoji ir privačioji teisė. Teisės šakų charakteristika. Konstitucinė teisė. Baudžiamoji teisė. Baudžiamojo proceso teisė. Administracinė teisė. Administracinio proceso teisė. Finansų teisė. Tarptautinė teisė. Civilinė teisė. Civilinio proceso teisė. Šeimos teisė. Darbo teisė. Išvados.

Ištrauka

Bandant suvokti teisės vidinę struktūrą, reikia suprasti teisės sistemą. Teisės sistema suvokiama kaip objektyviai esanti teisės vidinė sandara, vieningos teisės padalijimas į susijusias tarpusavyje ir kartu diferencijuotas pavienes dalis: šakas ir institutus.
Atskirų straipsnių šia tema teisinėje literatūroje beveik nėra. Daugiausia informacijos randame teisės teorijos vadovėliuose. Lietuvių autorių vadovėliai: prof. Alfonsas Vaišvila "Teisės teorija" ir prof. Stasys Vansevičius "Valstybės ir teisės teorija". Beto, rašant šį darbą buvo naudojami rusų autorių valstybės ir teisės teorijos vadovėliai, vieno iš vadovėlių redaktorius V. V. Lazarev, kito vadovėlio redaktoriai N. I. Matuzov ir A. V. Malko.
Pirmiausia reikėtų atskirti sąvokas teisės sistema ir teisinė sistema. Teisės sistema skiriama nuo teisinės sistemos kaip siauresnė sąvoka nuo platesnės. Teisinė sistema suvokiama kaip visuma tarpusavyje susijusių ir iš vidaus suderintų teisinių priemonių, kurių padedama valstybė veikia visuomeninius santykius. Teisinė sistema apima teisę nuo jos idėjinio būvio iki teisės normų ir jų įgyvendinimo. Tuo tarpu teisės sistema yra sudedamasis teisinės sistemos komponentas, teisės normų rinkinys. Teisės sistema – tai teisės normų ir teisės šakų vidinė organizacija.
Šį darbą sudaro penki skyriai. Pirmame dėstymo skyriuje kalbama apie teisės sistemos sąvoką ir jos struktūrinius elementus, apibrėžiami teisės institutai, pošakiai ir šakos, antrame  analizuojami teisės sistemos sudarymo būdai, trečiame  apžvelgiamas teisės skirstymas į materialinę ir proceso teisę. Ketvirtame skyriuje apibūdinamas dar vienas teisės skirstymas – į viešąją ir privatinę. Paskutiniame skyriuje yra apžvelgiama teisės šakų charakteristika.
Teisės sistema tai vidinė teisės struktūra (sandara), jos padalijimas į susijusias ir kartu diferencijuotas atskiras dalis: šakas, pošakius, institutus, subinstitutus. Teisės sistema parodo, iš kokių elementų susideda teisė ir kaip šios dalys (elementas) tarpusavyje sąveikauja.
Teisės sistemos struktūriniai elementai yra teisės šaka, teisės pošakis, teisės institutas ir teisės subinstitutas. Tačiau, teisės literatūroje pirminiu teisės sistemos elementu daugelis autorių laiko teisės normą. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis13 puslapių 
Dydis19.54 KB
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
FakultetasTeisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Teises sistema ir jos sudarymo budai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 13 puslapių 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 1 Klasė/kursas
Pasidalink su draugais