Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Lietuvos Respublikos (LR) įstatymai mano gyvenime

Lietuvos Respublikos (LR) įstatymai mano gyvenime

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslas: susipažinti su Lietuvos Respublikos (LR) įstatymais ir jų pritaikymu asmeniniame gyvenime. Lietuvos respublikos įstatymai mano gyvenime. Lietuvos Respublikos (LR) aukštojo mokslo įstatymas. Lietuvos Respublikos (LR) gyvūnų globos, laikymo ir naudojimo įstatymas. Lietuvos Respublikos (LR) saugaus eismo automobilių keliais įstatymas. Lietuvos Respublikos (LR) vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymas. Lietuvos Respublikos (LR) sveikatos draudimo įstatymas. Lietuvos Respublikos (LR) švietimo įstatymas. Lietuvos Respublikos (LR) bibliotekų įstatymas. Lietuvos Respublikos (LR) valstybinės kalbos įstatymas. Lietuvos Respublikos (LR) kūno kultūros ir sporto įstatymas. Lietuvos Respublikos (LR) kino įstatymas. Išvados.

Ištrauka

Įstatymai – tai Konstitucijos ir Seimo statuto nustatyta tvarka išleisti pirminiai teisės aktai, kurie turi aukščiausią juridinę galią, formuluoja bendrąsias teisės normas, skirtas reguliuoti svarbiausius žmonių santykius. Juos priima aukščiausia atstovaujamoji valdžia – Lietuvos Respublikos Seimas arba visa tauta referendumo metu. Pagrindinis įstatymų reguliavimo objektas yra žmogaus teisės ir laisvės, jų apsauga bei įgyvendinimas
Konstitucija yra pagrindinis įstatymas, ja remiasi visi kiti įstatymai bei teisės aktai. Pagal juridinę galią įstatymai skirstomi į pagrindinius ir paprastuosius. Prie pagrindinių įstatymų yra priskiriami pamatinius visuomenės ir valstybės gyvenimo principus nustatantys teisės aktai – Lietuvos Respublikos Konstitucija, šios Konstitucijos pataisos, Konstituciniai įstatymai bei tarptautinės sutartys, kurias ratifikavo Lietuvos Respublikos Seimas (LRK). Paprastiesiems priklauso programiniai, organiniai (kodifikaciniai) ir ypatingieji įstatymai.
Temos aktualumas: jei ne kiekvieną dieną, tai labai dažnai kasdieniniame gyvenime galima rasti tokių situacijų, kuriose galima remtis įvairiais įstatymais bei straipsniais. Tačiau retas kuris iš tiesų žino visas jam priklausančias pareigas ar teises. Todėl labai svarbu išsamiau žinoti dažniausiai kasdieninėse situacijose pasitaikančius įstatymus.
Darbo tikslas: susipažinti su LR įstatymais ir jų pritaikymu asmeniniame gyvenime.
Uždaviniai:
1. išanalizuoti Lietuvos Respublikos įstatymus;
2. susipažinti su tais įstatymais, kuriuos naudoju savo asmeniniame gyvenime;
3. pateikti įstatymų pritaikymo pavyzdžius bei galimybes.
Metodas: teisės straipsnių analizė.
62 straipsnis. Parama studentams
1. Valstybinių ir nevalstybinių aukštųjų mokyklų pagrindinių, vientisųjų ir antrosios studijų pakopos studentai, taip pat Europos Sąjungos šalių bei kitų šalių, jeigu tai numato Lietuvos Respublikos tarptautinės sutartys, studentai gali gauti valstybės paskolas:
1) studijų įmokoms mokėti, jeigu jos nebuvo sumokėtos valstybės lėšomis;
2) gyvenimo išlaidoms;
3) studijoms užsienyje.
2. Valstybinių aukštųjų mokyklų dieninės studijų formos pirmosios ir antrosios pakopų studentai Vyriausybės nustatyta tvarka gali gauti stipendijas. Lėšos stipendijoms skiriamos iš valstybės biudžeto asignavimų, numatytų mokslui ir studijoms.
3. Studentai turi teisę gauti ir kitą paramą, kuri teikiama Vyriausybės nustatyta tvarka.
4. Valstybės paramos studijoms užsienyje, taip pat paramos rezidentams, doktorantams ir meno aspirantams tvarką nustato Vyriausybė. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Dydis23.14 KB
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Lietuvos Respublikos istatymai mano gyvenime [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • A. Vaisvalavičiūtė
Pasidalink su draugais