Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Mokestinių ginčų nagrinėjimo procesas

Mokestinių ginčų nagrinėjimo procesas

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įvadas. Mokestinių ginčų sąvoka ir reikšmė. Mokestinių ginčų nagrinėjimo samprata ir pagrindinės nuostatos. Mokestinių ginčų nagrinėjimo stadijos. Mokestinių ginčų nagrinėjimas centriniame mokesčio administratoriuje. Mokestinių ginčų nagrinėjimas Mokestinių ginčų komisijoje. Mokestinių ginčų nagrinėjimas teisme. Išvados.

Ištrauka

Prievolė mokėti mokesčius daro esminį poveikį mokesčių mokėtojų turtiniams santykiams, riboja jų nuosavybės teisę ir t.t. Siekiant sukurti darnią, šiuolaikinę, socialinį teisingumą atitinkančią mokesčių sistemą ne mažiau svarbu užtikrinti teisingą ir vienodą mokesčių įstatymų taikymą visiems mokesčių mokėtojams, jų teisių apsaugą, įgyvendinti teisingumą mokesčių srityje.
Kalbant apie mokestį, kaip bendrą prievolę valstybei, turima omenyje tai, jog struktūriškai šią prievolę sudaro pareiga mokėti nustatytą mokestį, o taip pat ir pareiga laikytis įstatymų nustatytos mokesčių mokėjimo tvarkos. Būtent šios tvarkos laikymasis ir užtikrina reikiamą valstybės finansų politiką. Tačiau praktikoje gana dažnai pasitaiko atvejų, kai mokesčio mokėtojas ir mokestį surenkantis asmuo - mokesčių administratorius nesutaria dėl atitinkamo mokesčio paskirstymo ar mokėjimo. Tam, kad išvengti tokių situacijų, o joms atsiradus teisingai išspręsti ginčą, valstybė imasi atitinkamų priemonių. Būtent šių mokestinių ginčų sprendimo bei nagrinėjimo tvarka aptariama šiame rašto darbe.
Šio darbo tikslas – išanalizuoti mokestinių ginčų nagrinėjimo tvarką bei aptarti mokestinių ginčų nagrinėjimo proceso stadijas. Todėl siekiant šio tikslo bei stengiantis nuosekliai ir išsamiai išanalizuoti pasirinktą temą, iškeliami tokie darbo uždaviniai:
1. išnagrinėti mokestinių ginčų sampratą ir reikšmę;
2. išanalizuoti mokestinių ginčų nagrinėjimo sampratą, pagrindines nuostatas bei išnagrinėti
mokestinių ginčų nagrinėjimo procesą;
3. aptarti mokestinių ginčų nagrinėjimo proceso stadijas, paanalizuoti kiekvienos jų ypatumus
4. pateikti išvadas.
Darbo objektas – mokestiniai ginčai.
Pirmoje dalyje aptarta mokestinių ginčų sąvoka ir reikšmė. Antroje dalyje išanalizuota mokestinių ginčų nagrinėjimo samprata ir pagrindinės nuostatos. Trečioje dalyje aptartos mokestinių ginčų nagrinėjimo stadijos, tai yra aprašytas mokestinių ginčų nagrinėjimas centriniame mokesčio administratoriuje, Mokestinių ginčų komisijoje ir teisme.
Vadovaujantis išdėstyta medžiaga, darbo pabaigoje pateiktos išvados, taip pat pateiktas literatūros, kurios pagalba buvo ruošiamas šis darbas, sąrašas. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Dydis20.64 KB
Švietimo institucijaTarptautinė teisės ir verslo aukštoji mokykla
FakultetasTeisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Mokestiniu gincu nagrinejimo procesas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Tarptautinė teisės ir verslo aukštoji mokykla / 4 Klasė/kursas
  • D. Mingėlaitė
Pasidalink su draugais