Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Patentų teisės normos (2)

Patentų teisės normos (2)

  
 
 
12345678910111213141516
Aprašymas

Įvadas. Patentų teisės kūrimosi istorija. Patentų teisės samprata ir normos. Patento esmė ir paskirtis. Patentų teisės bruožai. Patentabilumo kriterijai. Patentų teisės teisinis reglamentavimas. Patentų pavyzdžiai. Išvados.

Ištrauka

Nuo senų laikų kūrėjai, kurdami savo išradimus ar kitus techninius objektus, siekė būti įvertinti ir pripažinti visuomenėje. Tam buvo sukurta sistema, sauganti kūrėjų intelektinės nuosavybės rezultatus. Viena iš intelektinės nuosavybės teisių apsaugos rūšių yra patentų teisės normos, kurios saugo pramonės nuosavybės objektus bei jų kūrėjų teises. Visuotinai pripažįstama, kad gerai funkcionuojanti pramoninės nuosavybės apsaugos sistema skatina technikos vystymąsi, mokslinius tiriamuosius darbus, inovacijas bei pritraukia investicijas. Be to, kūrėjas, gaudamas patentą, įgyja monopolines teises naudoti savo sukurtą objektą ar tas teises parduoti licencijų forma. Suprantama, kad tai atneša ekonominės naudos autoriui, kas skatina jį kurti.
Sukurta apsaugos sistema taip pat turi didžiulės reikšmės techninių žinių skleidimui ir prekybai technologijomis. Intelektinė nuosavybė, ypač patentai, yra svarbūs paverčiant inovatyvias idėjas ir išradimus konkurencingais produktais, kurie žymiai padidina pelno dydį. Įmonė gali naudoti patentus licencijuodama patentuotus išradimus kitoms firmoms, kurios yra pajėgios juos komercializuoti. Tai gali padėti ne tik taupyti pinigus, bet ir gauti pajamų už išradimus, neinvestavus į jų komercializavimą.
Darbe pristatėme patentų teisės normos istorinę raidą, pagrindinius apibrėžimus ir bruožus, išskyrėme patentų teisės egzistavimo naudą tiek kūrėjui, tiek visuomenei ar valstybei. Aprašėme patentų registravimo teisinę tvarką, kurią reglamentuoja įstatymai ir saugo Valstybinis patentų biuras. Pateikėme keletą išradimų patentų bei prekės ženklų liudijimų pavyzdžių, gautų iš Valstybinio patentų biuro duomenų bazės.
Žmogus pradėjo išradinėti, kai tik panoro gyventi geriau. Tai yra visada. Niekas negali pasakyti, kas išrado ratą (actekų, inkų visuomenės taip juo ir nepasinaudojo). Kurdami naujus išradimus kūrėjai suprato, kad jų, kaip autorių, teisės turi būti saugomos. Specialios teisinės (patentų) normos teikdavo visuomenei ekonominę informaciją. Iš pradžių teisinės apsaugos tikslais buvo išduodamos privilegijos, kurios autoriams suteikė laikiną techninės kūrybos darbo rezultatų naudojimo monopolį. Tokių privilegijų buvo išduota XII – XIII amžiais ir anksčiau. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis15 puslapių 
Dydis1.43 MB
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Patentu teises normos (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 15 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • K. Duoba
Pasidalink su draugais