Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Įstatymų žinojimo reikšmė

Įstatymų žinojimo reikšmė

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Įvadas. Dėstomoji dalis. Pagrindiniai darbo įstatymų žinių šaltiniai. Darbo įstatymų žinių reikšmė ir dėl žinių stokos kylančios problemos. Galimi problemų sprendimo būdai. Išvados.

Ištrauka

Darbas yra viena svarbiausių ekonominių ir socialinių garantijų. Kiekvienos šiuolaikinės valstybės tikslas darbo teisėje - nustatyti ir efektyviai taikyti tokias teisės normas, kurios užtikrintų darbuotojų saugumą, teisę į poilsį, laisvalaikį, ir atostogas, teisingą apmokėjimą, socialinę apsaugą nedarbo atveju; suteiktų lygias galimybes darbui gauti, nepriklausomai nuo rasės, lyties, socialinės padėties, seksualinės orientacijos, ar kitų individualių, su darbo rezultatais nesusijusių savybių; griežtai apibrėžtų darbuotojo ir darbdavio pareigas bei teises; užkirstų kelia nelegaliam ir priverčiamajam darbui.
Įstatymų leidėjas kuo efektyviau siekia sureguliuoti darbuotojų ir darbdavio santykius tam tikslui išleisdama eilę teisės aktų, reglamentuojančių atskiras šių santykių sritis. Išsamus šių teisės aktų žinojimas naudingas tiek darbuotojams tiek ir darbdaviams, nes, pirmiausia, kaip nustato Lietuvos Respublikos Konstitucija, įstatymų nežinojimas neatleidžia nuo atsakomybės, taip pat nuo darbo santykio šalies teisės aktų žinių lygio dažnai priklauso ir efektyvus teisių užtikrinimas bei pažeistų teisių gynimas. Darbo įstatymų žinios ir tinkamas jų taikymas praktikoje užtikrina sklandų darbuotojų ir darbdavių santykių reguliavimą, apsaugo nuo galimų nemalonumų, susijusių su įstatymų nežinojimu. Tačiau iki šiol Lietuvoje tiek darbdaviams tiek ir darbuotojams trūksta elementarių žinių apie darbo santykius ir iš jų išplaukiančias teises bei pareigas.
Šiame darbe aptarsime darbo įstatymų svarbą ir reikšmę darbo santykių reguliavimui, apžvelgsime pagrindinius darbo santykius reglamentuojančius teisės aktus, ištirsime kuo naudingos yra darbo įstatymų žinios ir kokios problemos kyla dėl šių žinių neturėjimo, taip pat pateiksime galimus problemų sprendimo būdus.
Lietuvos Respublikos Konstitucija skelbia, kad žmogus gali laisvai pasirinkti darbą . "Darbas – tai žmogaus tikslinga veikla, jo fizinių ir protinių sugebėjimų realizavimas siekiant gauti tam tikrų materialinių ir dvasinių gėrybių." Visais atvejais, kai fizinis asmuo įgyvendina savo sugebėjimą dirbti, atsiranda tam tikri visuomeniniai santykiai, susiję su darbinės veiklos vykdymu. Tačiau ne visi jie reguliuojami darbo teisės. Darbo santykiai atsiranda tada, kai asmuo, pageidaujantis vykdyti darbinę veiklą darbo sutarties su darbdaviu pagrindu, atlieka tam tikrą funkciją ir taip įgyvendiną savo gebėjimą dirbti. Taigi, visuomeniniai santykiai, kai darbuotojas sutarties pagrindu su darbdaviu įgyvendina savo sugebėjimą dirbti darbdaviui už atlyginimą, o darbdavys naudojasi darbuotojo darbu ir sumoka už jį, užtikrina sveikas ir saugias darbo sąlygas, yra laikomi darbo santykiais. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Dydis21.37 KB
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Istatymu zinojimo reiksme [speros.lt].doc
 
  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • A. Tartilaitė
Pasidalink su draugais