Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Žmogaus teisių samprata ir esmė

Žmogaus teisių samprata ir esmė

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728
Aprašymas

Įvadas. Žmogaus teisių samprata ir esmė. Žmogaus teisių raida formavimosi etapai. Žmogaus teisės Lietuvos Respublikos Konstitucijoje. Žmogaus teisių klasifikavimas. Socialinės – ekonominės teisės. Politinės teisės. Pilietinės (asmeninės) teisės. Kultūrinės teisės. Žmogaus teisių ir laisvių ribojimas bei ribojimo problemos. Žmogaus teisių apsauga. Žmogaus teisių ir laisvių garantija. Vaikų teisės Lietuvoje. Išvados. Priedas.

Ištrauka

Šią temą pasirinkau todėl, kad norėjau daugiau sužinoti apie įvairias normas ir tarptautinius dokumentus, kurie reguliuoja tiek mano ir visų žmonių teises ir laisves, pareigas ir apsaugą, bei panagrinėti žmogaus teisių ribojimo problemas. Taip pat praturtinti savo žinių bagažą teisiniu bei istoriniu aspektu.
Kursinio darbo tikslas išsiaiškinti kaip suprantama teisių sąvoka, kokios yra žmogaus teisės, kokia jų istorinė raida, klasifikacija, bei problemos.
Žmogaus teisių tema yra labai plati, ir nėra vien teisininkų paskirtis. Tai viena populiariausių šiuolaikinės bendruomenės temų. Jas besaugančiomis už jas bekovojančiomis skelbiasi net tos valstybės, kurių pamatai suręsti pagal labiausiai žmogaus teisių nepaisančius kanonus, tos kurių teisėtvarka grįsta valstybės prioritetu prieš individą.
O kiekvienam individui teisė yra moralinė sankcija pozityviam dalykui- laisvai veikti savo paties sprendimu, pagal savo tikslus, savo laisvu neprievartiniu pasirinkimu. Žmogaus teisės ir laisvės yra ne tik atskiros valstybės, bet ir visos žmonijos vertybė. Juk tiek daug problemų dar yra ne tik mūsų valstybėje, bet ir visame pasaulyje. Žmogaus teisių ir laisvių tema yra labai daug rašę tokie autoriai kaip T.Birmontienė, E. Jarašiūnas, N.Zamanienė ir kt.
JAV Nepriklausomybės deklaracija 1776m. Sakoma kad:
Mes laikome akivaizdžiomis šias tiesas: visi žmonės sukurti lygūs ir visi jie Kūrėjo apdovanoti neatimamomis teisėmis, prie kurių priklauso gyvybė, laisvė ir laimės siekimas. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės kursinis darbas
KategorijaTeisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis27 puslapiai 
Dydis46.64 KB
Švietimo institucijaŠiaurės Lietuvos kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Zmogaus teisiu samprata ir esme [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Kursiniai darbai
  • 27 puslapiai 
  • Šiaurės Lietuvos kolegija / 2 Klasė/kursas
  • E. Sakalauskas
Pasidalink su draugais