Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Teisinės sąmonės sąvoka. Teisinės sąmonės struktūra ir funkcijos. Teisinės sąmonės vaidmuo kuriant teisę

Teisinės sąmonės sąvoka. Teisinės sąmonės struktūra ir funkcijos. Teisinės sąmonės vaidmuo kuriant teisę

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Įvadas. Teisinė sąmonė. Teisinės sąmonės sąvoka. Teisinės sąmonės struktūra. Teisinės sąmonės funkcijos. Teisinės sąmonės vaidmuo kuriant teisę. Išvados.

Ištrauka

Pradėdami nagrinėti temą "Teisinės sąmonės sąvoką,teisinės sąmonės struktūra ir funkcijas,bei teisinės sąmonės vaidmenį kuriant teisę", visų pirma turime išsiaiškinti teisinės sąmonės sąvoką, sandarą, rūšis, tuomet mums bus paprasčiau suprasti teisinės sąmonės vaidmenį kuriant teisę, kadangi teisinė sąmonė sudaro visuomenės teisinio gyvenimo pamatą ir jai poveikį daro ne tik politiniai, bet ir ekonominiai, kultūriniai veiksniai. Kadangi teisinė sąmonė sąveikauja su daugeliu teisės sistemos elementų, tai visa sąveika ir ryšiai padeda suprasti teisinius gyvenimo aspektus.
Lietuvos teisės teoretikai ne tiek daug yra išnagrinėję ir parašę straipsnių bei darbų teisinės sąmonės tema, todėl darbe remtasi ne tik lietuvių, bet ir rusų teisės teoretikų, tame tarpe ir S.S.Aleksejevo literatūra. Šis rusų profesorius aiškiau ir konkrečiau su įvairiais pavyzdžiais nagrinėja teisinę sąmonę, analizuoja jos struktūrą ir rūšis. Šio mokslininko darbai yra aiškesni ir suprantamesni, nei daugelio kitų teoretikų, nagrinėjančių teisinės sąmonės ir kultūros santykius. Kadangi teisinė sąmonė yra praktiškai neatsiejama nuo teisinės kultūros, tai darbe stengiamasi parodyti būtent kaip teisinė sąmonė siejasi su teisine kultūra plačiau apžvelgiant pačią teisinę sąmonę.
Prieš pradedant analizuoti kitus teorinius aspektus yra būtina aptarti teisinę sąmonę. Teisinė sąmonė yra speciali sąmonės apskritai rūšis, tai pirmiausiai reikia apibrėžti pačią sąmonę. Sąmonė apskritai – tai speciali,tik žmogui būdinga reakcija į išorinę aplinką siekiant šią pažinti, o pažinus – joje orientuotis,valdyti ją žmogaus egzistencijos įtvirtinimo interesais.
Teisinė sąmonė sąlygoja visuomenės teisinį gyvenimą, teisinius santykius ir glūdi pačioje asmens sąmonėje. Žinant šiandieninės Lietuvos įstatymų kaitos dinamiką ir įvairovę, galime drąsiai teigti, kad vis dėlto mūsų visuomenėje yra gana aukšta teisinė kultūra ir tobulėjanti teisinė sąmonė. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis13 puslapių 
Dydis23.29 KB
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Teisines samones savoka [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 13 puslapių 
  • Šiaulių Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • G. Šatas
Pasidalink su draugais