Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Atsakomybės už mokesčių įstatymų pažeidimus taikymo principai

Atsakomybės už mokesčių įstatymų pažeidimus taikymo principai

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627
Aprašymas

Įvadas. Tyrimo objektas – atsakomybės už mokesčių įstatymų pažeidimus taikymo principai. Tyrimo tikslas – išnagrinėti atsakomybės už mokesčių įstatymų pažeidimus taikymo principų teorinius ir praktinius aspektus. Apmokestinimo teisinio reglamentavimo ir taikymo principai. Mokesčių mokėtojų lygybės, teisingumo ir visuotino privalomumo principai. Apmokestinimo aiškumo principas. Turinio viršenybės prieš formą principas. Išvados.

Ištrauka

Temos aktualumas. Lietuvos Respublikos Konstitucijos (toliau – Konstitucija) 127 straipsnio antrojoje dalyje nustatyta, kad "valstybės biudžeto pajamos formuojamos iš mokesčių, privalomų mokėjimų, rinkliavų, pajamų iš valstybinio turto ir kitų įplaukų". Taigi vienas iš pagrindinių valstybės biudžeto šaltinių yra mokesčiai. Remiantis Konstitucijos 67 straipsnio 15 punktu galima tvirtinti, kad mokesčiai - tai įstatymu nustatyti privalomi, neatlygintini juridinių ir fizinių asmenų atitinkamo dydžio mokėjimai nustatytu laiku į valstybės (savivaldybės) biudžetą (tam tikrais atvejais - į nebiudžetinius tikslinius fondus). Mokesčiai naudojami sudaryti valstybės iždui, skirtam visuomenės ir valstybės viešiesiems poreikiams tenkinti. Be to, mokesčiais reguliuojami valstybėje vykstantys socialiniai, ekonominiai procesai, remiamos naudingos ūkinės pastangos, pritraukiamas kapitalas, investicijos arba priešingai - stabdomos nepageidautinos socialinės-ekonominės raidos tendencijos. Konstitucijos 127 straipsnio nuostatos įtvirtina ir konstitucinę pareigą mokėti mokesčius. Ši mokesčio mokėtojui nustatyta piniginė prievolė atliekama įstatymo nustatyta tvarka. Kiekvienas asmuo, jeigu teisės aktai jam numato prievolę mokėti atitinkamus mokesčius, privalo šias mokestines pareigas vykdyti tinkamai ir laiku. Siekdama užtikrinti konstitucinės pareigos mokėti mokesčius vykdymą valstybė gali nustatyti teisinę atsakomybę už mokesčių įstatymų pažeidimus, tokios atsakomybės rūšis, atitinkamas nuobaudas, taip pat ir baudas, kurios gali būti skiriamos fiziniams ir juridiniams asmenims, pažeidusiems mokesčių įstatymus. Mokesčių administravimo sistemoje yra sukurtas ir veikia teisinis mechanizmas, kurio tikslas sankcijų ir mokestinių prievolių įvykdymą užtikrinančių priemonių pagalba nustatyti maksimalų ir efektyvų visų mokestinių prievolių vykdymą.
Tyrimo objektas – atsakomybės už mokesčių įstatymų pažeidimus taikymo principai.
Šio tyrimo tikslas – išnagrinėti atsakomybės už mokesčių įstatymų pažeidimus taikymo principų teorinius ir praktinius aspektus.
Siekiant šio tyrimo tikslo, keliami tokie uždaviniai:
1. Išanalizuoti atsakomybės už mokesčių įstatymų pažeidimus taikymo principų teorinius aspektus;
2. Atlikti Lietuvos teismų praktikos aktų, atsakomybės už mokesčių įstatymų pažeidimus taikymo bylose, analizę.
Tyrimo metodai: Atsižvelgiant į darbo problematiką ir jame keliamus uždavinius, bei siekiant visapusiškai išnagrinėti tyrimo objektą, šiame darbe taikomi tiek teoriniai (analitinis, loginis, apibendrinimo), tiek empiriniai (dokumentų analizės) tyrimo metodai.
Tyrimo šaltiniai: Lietuvos Respublikos teisės aktai, įvairius mokesčių teisės klausimus nagrinėjusių Lietuvos teisės mokslininkų publikacijos, Lietuvos teismų praktikos aktai. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės kursinis darbas
KategorijaTeisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis25 puslapiai 
Dydis50.76 KB
Švietimo institucijaKolpingo kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Atsakomybes uz mokesciu istatymu pazeidimus taikymo principai [speros.lt].DOC
 

Panašūs darbai

Pasidalink su draugais