Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Įvaikinimo sąlygos

Įvaikinimo sąlygos

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslas - darbe siekiama išnagrinėti teisės aktus, reglamentuojančius įvaikinamųjų, jų tėvų ir įvaikintojų teises ir interesus įvaikinimo procese bei šio proceso sąlygas. Įvaikinimo samprata. Reikalavimai vaikui ir būsimiems įtėviams. Vaikai, kuriuos leidžiama įsivaikinti. Asmenys, kurie gali įsivaikinti. Įvaikinamo vaiko, tėvų ir įvaikintojų teisės bei pareigos. Tėvų sutikimas įvaikinti. Vaiko sutikimas įvaikinti. Įvaikintojo sutuoktinio sutikimas įvaikinti. Išvados.

Ištrauka

Šeima yra visuomenės ir valstybės pagrindas, todėl valstybė įsipareigoja globoti šeimą, kuri augina vaikus. Ši nuostata reiškia, kad auginanti vaikus šeima yra laikoma svarbiausiu visuomenės elementu. Vaikui įvaikinimas suteikia galimybę augti meilės ir supratimo atmosferoje, o įtėviams – patenkinti tėvystės jausmus arba tiesiog pasidalinti savo jaukiais namais ir širdies šiluma su vaiku, netekusiu šių gyvenimo džiaugsmų. Įvaikinimo tema šiuo metu yra labai aktuali. Pagal valstybinės Įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos pateiktus 2007 m. statistinius duomenis įvaikinamų vaikų skaičius sumažėjo palyginus su 2006 m. įvaikinimo ataskaita. Iškyla poreikis įstatymais kuo tobuliau reglamentuoti įvaikinimo teisinius santykius, kurie yra pakankamai sudėtingi.
Darbo objektas – įvaikinimo sąlygos.
Darbo tikslas - darbe siekiama išnagrinėti teisės aktus, reglamentuojančius įvaikinamųjų, jų tėvų ir įvaikintojų teises ir interesus įvaikinimo procese bei šio proceso sąlygas.
įvaikinamo vaiko, tėvų ir įvaikintojų teises bei pareigas.Tiriamojo darbo metodai - mokslinės literatūros, teisės aktų ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimų analizė. Oficialių dokumentų analizė padėjo atskleisti įvaikinimo ypatumus Lietuvos Respublikoje bei įvertinti įstatymų atitikimą esant konkrečiai situacijai. Įvaikinimas – tai sąvoka, apimanti atskirus socialinius, psichologinius, sveikatos apsaugos ir juridinius elementus.
Ši sąvoka reiškia, kad vaikui reikia įvaikinančios šeimos, kadangi juo negali rūpintis jo tikroji šeima, ir jis negali grįžti šeimą, iš kurios yra kilęs.
Taip pat ji reiškia, kad vaikui įvaikinimas galėtų būti naudingas emociškai ir turėti teigiamos įtakos jo sveikatai. Dėl savo ankstesnės patirties kai kurie nesugeba arba nenori pritapti prie įvaikinančios šeimos, arba jie gana ribotai prisitaiko prie šeimos aplinkos. Vis dėlto daugelis vaikų gali gauti naudos iš pastovios aplinkos.
Kai kuriems jų, turinčių tam tikrų negalių (protiškai ar fiziškai atsilikę, patyrę rimtų psichologinių traumų, sirgę sunkiomis ligomis ir t.t.), reikėtų ypatingos aplinkos įvaikinančioje šeimoje, kuri suteiktų jiems galimybę atsigauti fiziškai, emociškai ar dvasiškai. Juk tokių šeimų, kurios nori ir gali suteikti jiems tinkamą žmoniškąją erdvę, yra. Būtina užtikrinti, kad tokie vaikai nebūtų diskriminuojami, ir padaryti viską, kad juos būtų galima įvaikinti.
Įvaikinimas reiškia, kad vaikas gali būti įvaikintas teisiškai. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Dydis24.85 KB
Švietimo institucijaUtenos kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Ivaikinimo salygos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • Utenos kolegija / 3 Klasė/kursas
  • Martinonytė
Pasidalink su draugais