Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Garantija, laidavimas - kaip prievolių įvykdymo užtikrinimo būdai. Darbo sutartis: sąvoka, subjektai, darbo sutarties sąlygos. Darbo sutarties rūšys. Išbandymo terminas priimant į darbą

Garantija, laidavimas - kaip prievolių įvykdymo užtikrinimo būdai. Darbo sutartis: sąvoka, subjektai, darbo sutarties sąlygos. Darbo sutarties rūšys. Išbandymo terminas priimant į darbą

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslas – apžvelgti garantiją, laidavimą ir darbo sutartį. Laidavimas. Laidavimo sutarties samprata. Laidavimo atsiradimo pagrindai. Laidavimu užtikrinamos prievolės ir laidavimo sutarties forma. Laiduotojo atsakomybė. Laidavimo pabaiga. Garantija. Garantijos samprata, forma ir garanto prievolės ribos. Banko garantija. Banko garantijos pabaiga. Išvados. Priedai (3 psl.).

Ištrauka

Prievolių įvykdymo užtikrinimas – tai įstatymu ar sutartimi nustatyta papildoma prievolė prie pagrindinės prievolės, kaip skolininko civilinė turtinė atsakomybė už pagrindinės prievolės neįvykdymą ar netinkamą įvykdymą. Darbo teisė tai teisės šaka, kurios normos reguliuoja darbo santykius tarp darbuotojo ir darbdavio bei kitus glaudžiai su jais susijusius visuomeninius santykius. Kasdieniame gyvenime kiekvienam tenka susidurti su tam tikrais sunkumais, tad yra labai svarbu žinoti kaip apginti savo teises ir pareigas.
Šio savarankiško darbo tikslas – apžvelgti garantiją, laidavimą ir darbo sutartį.
Uždaviniai:
1. Išsiaiškinti temų esmę.
2. Susipažinti su temų teoriniais ir praktiniais aspektais.
3. Teisingai sudaryti schemas.
4. Apibendrinti ir įvertinti sukauptą informaciją.
Darbo struktūrą sudaro dvi dalys: teorinė ir praktinė. Teorinėje dalyje aš analizuosiu garantiją ir laidavimą – kaip prievolės įvykdymo užtikrinimo būdus. Praktinėje dalyje kursiu įvairias schemas apie darbo sutartį.
Rašydama projektą naudosiuosi Lietuvos Respublikos civiliniu kodeksu, Lietuvos Respublikos darbo kodeksu, norminiais teisės aktais.
Laidavimas – tai sutartis, kuria laiduotojas už atlyginimą arba neatlygintinai įsipareigoja atsakyti kito asmens kreditoriui, jei asmuo, už kurį laiduojama, neįvykdys visos arba dalies savo prievolės (CK 6.76 straipsnio 1 dalis).
Laidavimo sutartis yra konsensualinė ir vienašalė. Ji gali būti atlygintinė (t. y. už sutikimą laiduoti laiduotojui sumokama tam tikra suma arba atlyginama kitu būdu) arba neatlygintinė, terminuota arba neterminuota. Laiduotojai gali būti bet kurie veiksnūs asmenys, išskyrus tuos, kuriems įstatymas tai draudžia. Pavyzdžiui, viešieji juridiniai asmenys negali būti laiduotojais, jei tai prieštarauja jų specialiam teisnumui (CK 2.74 straipsnio 2 dalis). Laidavimas yra papildoma prievolė, todėl pasibaigus pagrindinei prievolei arba pripažinus ją negaliojančia baigiasi ir laidavimas (CK 6.76 straipsnio 2 dalis). Tuo laidavimas iš esmės ir skiriasi nuo garantijos. Jeigu pagrindinės prievolės nebegalima priverstinai įvykdyti, nes pasibaigęs ieškinio senaties terminas, tai nebegalima reikalauti, kad ją įvykdytų laiduotojas. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Dydis223.94 KB
Švietimo institucijaVilniaus kolegija
FakultetasEkonomikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Garantija laidavimas ir darbo sutartis [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • Vilniaus kolegija / 1 Klasė/kursas
  • lekt. A. Masandukaitė
Pasidalink su draugais