Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Norminių teisės aktų leidyba įgyvendinant vykdomąją valdžią

Norminių teisės aktų leidyba įgyvendinant vykdomąją valdžią

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslas yra identifikuoti norminių teisės aktų leidybos ypatumus, įgyvendinant vykdomąją valdžią. Vykdomosios valdžios institucijų sistema ir jos leidžiamiems norminiams teisės aktams būdingi bruožai. Vykdomoji valdžia ir jos norminių teisės aktų požymiai. Vykdomosios valdžios norminių teisės aktų vieta teisinėje sistemoje. Vykdomosios valdžios norminių teisės aktų klasifikacija ir jų keliama problematika. Vykdomosios valdžios norminių teisės aktų klasifikavimo kriterijai. Vykdomosios valdžios norminių teisės aktų problemos. Išvados ir siūlymai.

Ištrauka

Per paskutinįjį dešimtmetį, iš esmės pasikeitus Lietuvos valstybinės valdžios struktūrai – valstybės aparato darbas organizuojamas remiantis ne darbo padalijimo principu, o valdžių padalijimo doktrina , - didžiausi pokyčiai įvyko būtent vykdomosios valdžios institucijų sistemoje. Dėl to suaktyvėjo vykdomosios valdžios organizavimo ir jos institucijų steigimo bei veiklos problemų analizavimas, ieškant tinkamų sprendimų .
Neabejotinai didelę reikšmę kuriant ir stiprinant Lietuvos Respublikos valstybinės valdžios valdymo institucijas, įgyvendinant pagrindinius jų veiklos uždavinius bei priskirtas funkcijas, turi šių institucijų leidžiami norminiai teisės aktai. Šių aktų klasifikacija yra labai svarbi siekiant normalizuoti jų leidimą, taikymą ir užtikrinti tinkamą vykdymą . Stebint, kaip leidžiami šie aktai, galima pasakyti, kad tai yra sudėtingas, neretai prieštaringas reiškinys. Neišvengiamos ir problemos šių aktų hierarchijos sistemoje : įstatymo viršenybės kitų teisės aktų atžvilgiu, jų atitikimo ne tik Konstitucijai ir įstatymams, bet ir atskiro piliečio, visuomenės ar jos socialinės grupės bei valstybės poreikiams.
Šio darbo tikslas yra identifikuoti norminių teisės aktų leidybos ypatumus, įgyvendinant vykdomąją valdžią.
Iškeltam tikslui pasiekti išskiriami tokie darbo uždaviniai:
1. aptarti vykdomosios valdžios institucijų sistemą ir jos leidžiamiems norminiams teisės aktams būdingus bruožus;
2. klasifikuoti vykdomosios valdžios norminius teisės aktus;
3. išanalizuoti vykdomosios valdžios leidžiamų norminių teisės aktų keliamą problematiką.
Šiame darbe daugiausia naudojami sisteminės ir lyginamosios analizių metodai, kurių dėka tiriamas darbo objektas – vykdomosios valdžios leidžiami norminiai teisės aktai – ir pasiekiamas iškeltas tikslas. Pažymėtina, jog darbo objektas analizuojamas pasitelkus lietuvių ir užsienio specialiąja literatūra, periodiniais šaltiniais, mokslinėmis publikacijomis ir Lietuvos Respublikos norminiais teisės aktais.
Darbas galėtų būti įdomus plačiam skaitytojų ratui - tiek teisininkams, tiek visiems kitiems, besidomintiems teise ir jos padariniais. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Dydis21.43 KB
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Norminiu teises aktu leidyba igyvendinant vykdomaja valdzia [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 8 puslapiai 
  • Klaipėdos Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • Švercas
Pasidalink su draugais