Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Lietuvos Respublikos įstatymai mūsų gyvenime (5)

Lietuvos Respublikos įstatymai mūsų gyvenime (5)

  
 
 
1234567891011121314151617181920
Aprašymas

Įvadas. Lietuvos Respublikos (LR) įstatymai mūsų gyvenime. Lietuvos Respublikos (LR) pilietybės įstatymas. Lietuvos Respublikos (LR) paso įstatymas. Lietuvos Respublikos (LR) gyventojų registro įstatymas. Lietuvos Respublikos (LR) gyvenamosios vietos deklaravimo įstatymas. Lietuvos Respublikos (LR) aukštojo mokslo įstatymas. Lietuvos Respublikos (LR) sveikatos sistemos įstatymas. Lietuvos Respublikos (LR) draudimo įstatymas. Lietuvos Respublikos (LR) visuomenės informavimo įstatymas. Lietuvos Respublikos (LR) vartotojų teisių gynimo įstatymas. Lietuvos Respublikos (LR) saugaus eismo automobilių keliais įstatymas. Lietuvos Respublikos (LR) gyvūnų globos, laikymo ir naudojimo įstatymas. Lietuvos Respublikos (LR) aplinkos apsaugos įstatymas. Lietuvos Respublikos (LR) medžioklės įstatymas. Lietuvos Respublikos (LR) alkoholio kontrolės įstatymas. Lietuvos Respublikos (LR) turizmo įstatymas. Lietuvos Respublikos (LR) valstybinės kalbos įstatymas. Išvados.

Ištrauka

Įstatymai – aukščiausiosios valstybinės valdžios teisės normų aktai. Pagrindinis įstatymų reguliavimo objektas yra žmogaus teisės ir laisvės, jų apsauga bei įgyvendinimas. Su įstatymais žmonės susiduria kiekviename žingsnyje, todėl reikia kažkiek juos išmanyti. Įstatymų žinojimas svarbus ne tik dėlto, kad esame Lietuvos Respublikos piliečiai ir turime būti susipažinę su savo valstybės įstatymais, bet ir todėl, kad žinotume kaip teisingai elgtis vienoje ar kitoje situacijoje bei galėtume apginti savo teises.
Mes, kaip doros Lietuvos Respublikos pilietės, esame susipažinusios su pagrindiniais savo valstybės norminiais aktais, kurie mus lydi kasdienėje veikloje, todėl šio darbo tikslas – išsamiau susipažinti su Lietuvos Respublikos įstatymais ir jų taikymu asmeniniame mūsų gyvenime.
Darbo uždaviniai:
Išanalizuoti Lietuvos Respublikos įstatymus;
Susipažinti su įstatymais, kuriuos naudojame asmeniniame gyvenime;
Aptarti svarbiausius aspektus.
Lietuvos Respublikos pilietybės įstatyme nustatoma, kas yra Lietuvos Respublikos pilietis, kokie dokumentai patvirtina asmens pilietybę. Mūsų tėvai ir seneliai yra Lietuvos Respublikos piliečiai, todėl ir mums, vos tik gimusioms, buvo suteikta Lietuvos Respublikos pilietybė, kuri garantavo visas socialines ekonomines, politines ir asmenines teises bei laisves, kurias skalbia Lietuvos Respublikos Konstitucija. Sulaukusios 16 metų gavome pilietybę patvirtinančius dokumentus – piliečio pasą bei asmens tapatybės kortelę. Taigi mums svarbiausi yra šie pilietybės įstatymo straipsniai:
1 straipsnis. Lietuvos Respublikos piliečiai
Lietuvos Respublikos piliečiai yra:
3) lietuvių kilmės asmenys, jeigu jie nėra kitos valstybės piliečiai. Lietuvių kilmės asmeniu laikomas asmuo, kurio tėvai ar seneliai arba vienas iš tėvų ar senelių yra ar buvo lietuviai ir pats asmuo pripažįsta save lietuviu;
2 straipsnis. Lietuvos Respublikos pilietybę patvirtinantys dokumentai
1. Lietuvos Respublikos pilietybę patvirtinantys dokumentai yra Lietuvos Respublikos piliečio pasas, asmens tapatybės kortelė ir pasas.
3 straipsnis. Lietuvos Respublikos piliečių teisinė padėtis
1. Lietuvos Respublikos piliečiai turi visas socialines ekonomines, politines ir asmenines teises bei laisves, kurias skelbia ir garantuoja Lietuvos Respublikos Konstitucija ir įstatymai, taip pat Lietuvos Respublikos tarptautinės sutartys. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis17 puslapių 
Dydis34.38 KB
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Lietuvos Respublikos istatymai musu gyvenime (5) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 17 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • A. Vaisvalavičiūtė
Pasidalink su draugais