Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Lietuvos Respublikos valstybės teisinės savybės

Lietuvos Respublikos valstybės teisinės savybės

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslas. Išnagrinėti ir išanalizuoti Lietuvos Respublikos valstybę teisiniu požiūriu. Valstybė ir teisė – teisinės valstybės pagrindas. Lietuvos respublikos valstybės teisinės savybės. "Valstybė – juridinis asmuo" koncepcija. Valstybės suverenitetas. Išvados.

Ištrauka

Valstybė yra visuomenės politinė organizacija, užtikrinanti jos vienybę ir vientisumą, tvarkanti visuomenės reikalus, suverenia viešąja valdžia suteikianti teisei bendrai privalomą reikšmę, garantuojanti piliečių teises, laisves, teisėtumą ir teisėtvarką.
Visuomenę seniai domina teisinės valstybės sukūrimo idėja, kuri gali būti įgyvendinama pertvarkant politinę sistemą, vykdant optimalią teisinę reformą, keičiant požiūrį į teisę kaip visuomenių santykių reguliuotoją. Teisinė valstybė turi bendrų valstybės požymių ir bruožų (viešąją valdžią, veikia kaip visų visuomenės sluoksnių atstovas, turi specialų valdymo ir prievartos aparatą, susidedantį iš įvairių institucijų ir organizacijų. Aparatui išlaikyti nustatomi mokesčiai ir sudaromas biudžetas).
Teisinei valstybei kurti ir funkcionuoti reikia pilietinės visuomenės. Iš sudedamųjų dalių išskiriami klubai, universitetai, bažnyčia, šeima, verslininkų susivienijimai ir kita. Visi junginiai yra santykiškai savarankiški ir nepriklausomi nuo valstybės.
Teisinės valstybės kūrimas susijęs su žmogaus ir piliečio teisių ir laisvių užtikrinimu, valstybės atsakomybe piliečiams ir piliečių atsakomybe valstybei nuosekliai laikantis įstatymų reikalavimų. Valstybinės įstaigos, visuomeninės organizacijos, kolektyvai, teisėsaugos institucijos turi stiprinti įstatymų autoritetą ir tiksliai juos vykdyti.
Temos pavadinimas. Lietuvos Respublikos valstybės teisinės savybės.
Temos aktualumas. Tema yra aktuali, nes gilinimasis į valstybės teisines savybes yra aktualus daugeliui socialinių ir humanitarinių mokslų. Sociologijos tyrimo objektas yra visuomenė ir jos elementų santykiai tarpusavyje. Taip pat politologijoje, kur gilinamasi į politiką iš esmės, privalome žinoti ribas tarp valstybės bei kitų socialinių junginių, žinoti jų skirtumus bei panašumus. Šiame darbe LR valstybės teisinių savybių suvokimas nagrinėjamas tiek, kiek tai reikšminga teisine prasme, t. y. Konstitucinėje teisėje.
Darbo tikslas. Išnagrinėti ir išanalizuoti Lietuvos Respublikos valstybę teisiniu požiūriu.
Darbo objektas. LR valstybės teisinės savybės.
Darbo metodai. Darbe naudota literatūrinių šaltinių analizė, moksliniai straipsniai internete.
Darbo uždaviniai:
1) Išnagrinėti LR valstybės teisines savybes;
2) Apibrėžti "Valstybės – juridinio asmens" koncepciją;
3) Išanalizuoti valstybės suverenitetą. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Dydis18.67 KB
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Lietuvos Respublikos valstybes teisines savybes [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 8 puslapiai 
  • Šiaulių Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • J. Jasaitis
Pasidalink su draugais