Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Įtikinimo ir prievartos priemonės policijos veikloje

Įtikinimo ir prievartos priemonės policijos veikloje

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslas yra detaliau išanalizuoti kokios ir kaip veikia įtikinimo ir prievartos priemonės policijos veikloje. Policijos uždaviniai, veiklos principai, teisės ir pareigos. Įtikinimo priemonės policijos veikloje, samprata jų panaudojimo galimybės. Prievartos priemonių policijos veikloje samprata. Prievartos priemonių rūšys ir sampratos. Bendri prievartos priemonių panaudojimo principai. Draudimas tam tikromis aplinkybėmis naudoti prievartos priemones. Atskirų prievartos priemonės rūšių panaudojimo pagrindai (atvejai). Šaunamojo ginklo panaudojimo policijos veikloje samprata. Šaunamojo ginklo panaudojimo prieš asmenį atvejai. Šaunamojo ginklo panaudojimo prieš gyvūnus atvejai. Šaunamojo ginklo panaudojimo prieš transporto priemonę atvejai. Kiti šaunamojo ginklo panaudojimo atvejai. Policijos pareigūno padarytos klaidos, panaudojant prievartos priemonę, bei atsakomybė už savo veiksmus. Išvados. Santrauka. Summary.

Ištrauka

Asmens laisves ir teises Lietuvos Respublikoje gina begalė įstatymų, pradedant konstitucija, baigiant kitais įstatymais ir jų sąvadais. Lietuvai tapus nepriklausoma respublika, teko galiojusius įstatymus suderinti ne tik tarpusavyje, bet ir su kitais tarptautiniais įstatymais. Įstojus Lietuvai į Europos Sąjungą, juos teko derinti dar kartą. Asmens laisves ir teises nusako daugelis įstatymų. Pagrindus joms suteikia Žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvencija, tarptautinės sutartys, Lietuvos Respublikos Konstitucija, juos detalizuoja įvairūs kodeksai. Asmens laisvių ir teisių apsauga tapo dar griežtesnė, tačiau pareigų žinojimas ir jų laikymasis, deja, gerokai susilpnėjo.
Įstatymais ir poįstatyminiais aktais policijos veikla yra įsprausta į labai aiškius rėmus, kurių peržengimas reiškia neteisėtus veiksmus ir turi aiškias teisines pasekmes. Todėl privalu idealiai žinoti, kas ir kokiu būdu yra taikoma policijos veikoje. Įtikinimo ir prievartos priemonių spektras policijos veikloje yra labai platus. Jų taikymas praktikoje yra susijęs su konkrečiu teisės pažeidimo atveju. Jei yra padaromas nusikaltimas šios priemonės yra vienokios, jei administracinės teisės pažeidimas – priemonės kitokios. Įtikinimo ir prievartos priemonės yra derinamos tarpusavyje, o kartu ir prie pasitaikančios konkrečios situacijos. Tačiau aiškiausiai šios priemonės atsispindi administracinio pažeidimo atveju, o kartu ir policijos veikloje šios teisės atveju. Policijos pareigūnas taikydamas įtikinimo ir prievartos priemones savo veikloje privalo žinoti ne tik savo teises ir pareigas, bet ir tai kokiais teisiniais pagrindais jis šias primones taiko, nes tai yra ypač svarbu iškilus aiškiai konfliktinei situacijai, kada pareigūno elgesys ir priemonės pasirinkimas, ir taikymas gali vienaip ar kitaip paveikti asmenų laisves ir teises. Tokiais atvejais ypač svarbu ar buvo išnaudotos visos įtikinimo priemonės, ar prievartos priemonių taikymas buvo būtinybė.
Įtikinimo ir prievartos metodo turinį sudaro atitinkamų priemonių, kuriomis yra konkretizuojamas valstybės valdingas poveikis siekiant užtikrinti privalomą ar galimą administracinės teisės subjekto poelgį, sistema. Įtikinimo ir prievartos metodai yra tarpusavyje susieti, kadangi yra teisėtumo užtikrinimo mechanizmo dalis. Šiuo aspektu tikslinga apžvelgti įtikinimo ir prievartos metodų santykį valstybiniame valdyme. Įtikinimo ir prievartos priemonės policijos veikloje yra vieningai veikianti sistema būdų ir priemonių išvengti galimų sunkių teisės pažeidimo pasekmių, arba net paties teisės pažeidimo. Ši sistema veikia ypač efektyviai kada yra tinkamai taikoma. Ko gero detaliausiai policijos pareigūno teises ir pareigas, įtikinimo ir prievartos priemones apibrėžia Policijos veiklos įstatymas ir Policijos patrulių veiklos instrukcija.
Šio kursinio darbo tikslas yra detaliau išanalizuoti kokios ir kaip veikia įtikinimo ir prievartos priemonės policijos veikloje.
Šiam tikslui pasiekti autoriaus darbe iškeliami šie uždaviniai:
Išsiaiškinti įtikinimo ir prievartos praktiką visuomenėje
Išanalizuoti įtikinimo ir prievartos priemones
Darbo tyrimo metodai: Atlikta išsami literatūros bei dokumentų analizė, analizuojami įtikinimo ir prievartos priemonės policijos veikloje atvejai.
Teorinėje dalyje aprašoma Lietuvos Respublikos Policijos veiklos įstatymas, jo tikslai ir uždaviniai. Analitinėje dalyje analizuojama kaip yra panaudojamos visuomenėje įtikinėjimo ir prievartos priemonės ir jų kokybiškumas. Paskutinė darbo dalis – išvados ir pasiūlymai. Joje pateikiami konkretūs pasiūlymai policijos veiklos gerinimui. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės kursinis darbas
KategorijaTeisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis27 puslapiai 
Dydis53.16 KB
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
FakultetasViešojo saugumo fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Itikinimo ir prievartos priemones policijos veikloje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Kursiniai darbai
  • 27 puslapiai 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • I. Kairienė
Pasidalink su draugais