Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Nusikaltimo padarymo teisinės pasekmės. Baudžiamoji atsakomybė ir bausmė

Nusikaltimo padarymo teisinės pasekmės. Baudžiamoji atsakomybė ir bausmė

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Įvadas. Tikslas: išanalizuoti nusikaltimo padarymo teisines pasekmes, bei baudžiamąją atsakomybę ir bausmę. Nusikaltimas. Nusikaltimo sudėties elementai ir požymiai. Nusikaltimų klasifikavimas. Baudžiamoji atsakomybė. Baudžiamosios atsakomybės atsiradimas ir įgyvendinimas. Baudžiamosios atsakomybės turinys ir formos. Bausmių ir poveikio priemonių bendroji charakteristika. Pagrindinės bausmės. Bausmės skyrimas. Išvados.

Ištrauka

Nusikalstama veika kaip teisinis reiškinys yra susijusi su dviem labai svarbiais išeities momentais. Žmonių ar valstybės interesams apginti baudžiamaisiais įstatymais ar kitomis normomis yra nustatomas draudžiamų veikų ratas. Asmuo, savo veiksmais pažeisdamas vieną ar kelis nustatytus draudimus, padaro žalą teisės saugomiems gėriams – t.y. nusikaltimą. Suprantama, kad dėl to neišvengiama teisinė pasekmė – bausmė. Taigi nusikaltimas ir bausmė – tai tos dvi pagrindinės kategorijos, kurių pagrindu formuojama visa teisės šaka – baudžiamoji teisė. [1. 13 p.]
Mano referato nagrinėjama problema: Nusikaltimo padarymo teisinės pasekmės. Baudžiamoji atsakomybė ir bausmė, t.y. viena pagrindinių baudžiamojoje teisėje nagrinėjamų problemų, šiuolaikinėje Lietuvoje. Nusikaltimai yra daromi kasdien, bei kiekvienais metais, jų padaroma vis dažniau ir jų nagrinėjimas tampa vis sudėtingesnis. Jie gali būti nagrinėjami įvairiais aspektais: kaip atitinkamas poelgis, kaip socialinio gyvenimo reiškinys, kaip asmens savybių, jo charakterio bruožų pasekmė. [1. 113 p.] Bausmėms, pasekmėms, bei įvairiems nusikaltimams yra surašytas Lietuvos Respublikos baudžiamasis kodeksas. Jis pirmą kartą Lietuvos istorijoje buvo sudarytas 2000 m. rugsėjo 26 d. Lietuvos Respublikos Seimas patvirtino savarankišką Lietuvos Respublikos baudžiamąjį kodeksą. Jame yra surašyta visos baudžiamosios teisės sąvadas , kuriuo remiasi visos teisėsaugos institucijos.
Nagrinėdama šią tema, perskaičiau nemažai straipsnių bei literatūros, aišku skaityti tokią informaciją nėra lengva, bet domėdamasi, daug išmokau ir manau man tolimesnėje ateityje labai pagelbės.
Tikslas: išanalizuoti nusikaltimo padarymo teisines pasekmes, bei baudžiamąją atsakomybę ir bausmę.
Uždaviniai:
1. išanalizuoti nusikaltimo sudėties elementus ir požymius, bei jų kvalifikavimą;
2. išsiaiškinti baudžiamosios atsakomybės atsiradimą ir įgyvendinimą, taipogi jos turinį ir formas; 3. pateikti pagrindines bausmes bei jų skyrimą.
Metodai:
1. mokslinės literatūros analizė. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis13 puslapių 
Dydis25.95 KB
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Nusikaltimo padarymo teisines pasekmes. Baudziamoji atsakomybe ir bausme [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 13 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • Kripaitis
Pasidalink su draugais