Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Teisės formos ir teisės šaltinio skirtumas

Teisės formos ir teisės šaltinio skirtumas

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įvadas. Teisės atsiradimas ir šio termino daugiareikšmiškumas. Teisės formos ir teisės šaltinio sampratų analizė. Teisės formų (šaltinių) įvairovė. Teisinis paprotys. Teisinis precedentas. Norminis teisės aktas. Teisės šaltinio ir teisės formos skirtingumas. Išvados.

Ištrauka

Klausimas - kas yra teisė - tradiciškas, bet atsakymai į jį netradiciški. Tai klausimas, kuris neturi galutinių atsakymų; kiekviena epocha, o neretai ir kiekviena žmonių karta iš naujo ir iš naujo atsakinėja, regis, į jau seniai atsakytus klausimus. Ir atsakinėja ne todėl, kad būtų užmiršusi ankstesnių kartų atsakymus, o todėl, kad tie atsakymai nuolat praranda savo pakankamumą keičiantis žmogaus egzistavimo sąlygoms: veikinėdamas vienas grėsmes savo teisėms žmogus kuria naujas.
Kiekvienas žmogus kaip asmenybė, turbūt pateiktų labai savotišką ir skirtingą pačios teisės suvokimą. Teisę labai sunku suvokti vienareikšmiškai, glaustai. Norėdamas suprasti teisę turi išsiaiškinti ką reiškia pats jos terminas, kokie jos principai ir pan.
Visi visuomenėje egzistuojantys santykiai yra reguliuojami teisės normų – elgesio taisyklių, privalomų tam tikrai visuomeninių santykių subjektų grupei tam tikru laikotarpiu ir tam tikroje teritorijoje. Šios elgesio taisyklės įtvirtinamos teisės aktuose – įstatymuose, poįstatyminiuose aktuose (Lietuvos Respublikos vyriausybės nutarimuose, ministrų ir kitų valdymo institucijų įsakymuose ir t.t.).
Šiais laikais išsilavinęs žmogus yra tiesiog priverstas susidurti su įvairiausiais teisiniais procesais. Turbūt kiekvienam iš mūsų būtų verta nors šiek tiek susipažinti su šiuo dalyku. Nuo tų laikų kai teisė susikūrė, ji gerokai patobulėjo ir tapo daug sudėtingesniu procesu. Teisė keičiasi ir, žinoma, tobulėja ir šiais laikais. Todėl yra verta susipažinti bent su atskirais šio dalyko elementais. Šio darbo tikslas – pateikti teisės teorijoje analizuojamus teisės formos ir teisės šaltinio sąvokų ypatumus bei pasistengti pateikti jų skirtumus.
Darbo tikslui siekti išsikelti šie darbo uždaviniai:
Apibūdinti teisės atsiradimą ir sampratos daugiaprasmiškumą;
Pateikti teisės formos ir šaltinio sampratų analizę;
Išskirti teisės formos ir teisės šaltinio skirtumus.
Darbo atlikimo metodas – mokslinės literatūros analizė. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Dydis24.47 KB
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
FakultetasSocialinės politikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Teises formos ir teises saltinio skirtumas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • Baublys
Pasidalink su draugais