Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Teisės teorija (33)

Teisės teorija (33)

  
 
 
12345678910111213141516171819202122
Aprašymas

Įvadas. Teisės aiškinimo būtinumas ir neišvengiamumas. Teisės aiškinimo samprata. Pagrindinės teisės aiškinimo priežastys. Teisės aiškinimo metodai ir taisyklės. Lingvistinis teisės aiškinimo metodas. Sisteminis teisės aiškinimo metodas. Istorinis aiškinimo metodas. Teleologinis (įstatymo tikslo) teisės aiškinimo metodas. Precedentinis teisės aiškinimo metodas. Įstatymų leidėjo ketinimo metodas. Lyginamasis teisės aiškinimo metodas. Analoginis teisės aiškinimo metodas. Loginis teisės aiškinimo metodas. Galimi teisės aiškinimo variantai. Teisės aiškinimo rūšys. Teisės spragų naikinimo bū. Teisės samprata ir sąvoka. Teisės sampratų diferenciacija pagal teisės šaltinio pobūdį. Išvados.

Ištrauka

Kiekvienas žmogus neišvengiamai susijęs su kitais žmonėmis ar bendrijomis. Vieni ryšiai yra labai paprasti ir trumpalaikiai (pvz., parduotuvėje nusipirkome kilogramą obuolių), kiti gali būti sudėtingi ir trukti daugelį metų (pvz., asmuo kelis dešimtmečius dirba toje pačioje įstaigoje). Bendraudami su kitais visuomenės nariais, žmonės patenkina įvairius savo poreikius, susisaisto tarpusavio įsipareigojimais (pvz., pirkdami obuolius, mes įsipareigojame sumokėti tam tikrą pinigų sumą, o pardavėjas — perduoti mums prekę). Kas užtikrina, kad kiekvieno visuomenės nario interesai šioje santykių įvairovėje būtų apginti, o tarpusavio įsipareigojimai būtų vykdomi? Kaip žmonėms pavyksta suderinti interesus, kurie dažnai būna net priešingi vieni kitiems? Akivaizdu, kad tai galima pasiekti tik kaip nors reguliuojant ir tvarkant žmonių santykius. Taigi žmonių tarpusavio santykius būtina reguliuoti , o juos reguliuoja teisė , todėl būtent teisės sąvoka ir norėčiau plačiau panagrinėti ir išsiaiškinti.
Aiškinimas (lot. Interpretation) - tam tikro reiškinio prasmės, esmės nustatymas. Teisės aiškinimas , tai kūrybinė interpretatoriaus veikla, kuria siekiama nustatyti aktualių tesės normų turinį ir prasmę. Teisės aiškinimas yra reikalingas , nes jis padeda nustatyti tikrąją teisės normos prasmę, o remiantis teisine argumentacija pasakoma kodėl pateikiama teisės normos prasmė yra racionali, protinga ir pagrįsta. Kad teisės normos tekste formuluojamus draudimus ir leidimus būtų galima įgyvendinti, žmonės privalo juos suvokti. Neišaiškinus tikrosios prasmės, teisės normos neįmanoma teisingai taikyti.
Galimi trys aiškinimo suvokimo aspektai: plačiausiai aiškinamas, plačiąja prasme, siaurąja prasme. Teisės prasmė, esmė gali būti atskleista taikant tokius būdus: lingvistinį, sisteminį, funkcionalinį, istorinį, teleologinį, precedentinį, lyginamąjį, analoginį, teisinį – loginį. Teisės aiškinimo rūšys skirstomos pagal aiškinimo apimtį ir pagal aiškinimo subjektus. Taigi, mano tikslas yra plačiau panagrinėti ir išsiaiškinti teisės aiškinimo sampratą, jos sąvoka, būdus ir rūšis. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis21 puslapis 
Dydis26.12 KB
Švietimo institucijaKauno technikos kolegija
FakultetasStatybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Teises teorija (33) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 21 puslapis 
  • Kauno technikos kolegija / 1 Klasė/kursas
Pasidalink su draugais