Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Valstybės institucijos samprata ir sistema. Valstybės institucijų klasifikavimo pagrindai, funkcijos ir kompetencija

Valstybės institucijos samprata ir sistema. Valstybės institucijų klasifikavimo pagrindai, funkcijos ir kompetencija

  
 
 
1234567891011121314151617181920
Aprašymas

Valstybės institucijos samprata ir sistema. Valstybės institucijų klasifikavimo pagrindai, funkcijos ir kompetencija. Įvadas. Darbo tikslas: atskleisti valstybės institucijos sampratą, jos klasifikaciją bei išanalizuoti valstybės institucijų funkcijas ir kompetencijas. Valstybės institucijos samprata. Valstybės institucijų klasifikacija. Valstybės institucijų funkcijos ir kompetencija. Seimas. Vyriausybė. Prezidentas. Teismai. Išvados. Priedai (2 psl.)

Ištrauka

Kiekviena valstybės institucija santykinai yra savarankiška valstybės aparato grandis, sudaryta griežtai nustatytai valstybinei veiklai vykdyti, ir jai suteikta atitinkama kompetencija, grindžiama organizacine, materialiąja ir prievartine valstybės jėga. Lietuvoje veikia keturios pagrindinės valstybės institucijos, t. y. Seimas, Vyriausybė ir Prezidentas, Teismai. Šiomis dienomis dienraščių, interneto tinklalapių antraštės, televizijos laidos vis marga apie valstybės institucijų priimamus nutarimus, jų veiklą ir pan. Dauguma piliečių mano, jog šiandieninė valdžia yra neteisinga ir gobši. Europos Sąjungos valstybėse atliekamų tyrimų duomenimis Lietuvos gyventojai yra vieni iš labiausiai nepasitikinčių savo valdžia bei politinėmis partijomis iš visų kitų šiai sąjungai priklausančių valstybių narių gyventojų (Paulikas, 2007). Šiai problemai išspręsti, pirmiausia reikėtų žinoti, kas iš viso yra valstybės institucijos, kokia yra jų reali veikla, kompetencijos bei įgaliojimai.
DARBO OBJEKTAS.
Valstybės institucijos.
DARBO TIKSLAS.
Atskleisti valstybės institucijos sampratą, jos klasifikaciją bei išanalizuoti valstybės institucijų funkcijas ir kompetencijas.
DARBO UŽDAVINIAI.
Aptarti valstybės institucijos sampratą.
Paanalizuoti valstybės institucijų klasifikaciją.
Išnagrinėti Seimo, Vyriausybės, Prezidento ir Teismų funkcijas bei kompetencijas.
DARBO METODAI.
Literatūros analizė.Lyginamoji analizė.Loginis apibendrinimas.
Valstybės aparatas – tai valstybės institucijų sistema, kuria įgyvendinama valstybės valdžia, vykdomos pagrindinės funkcijos, sprendžiami valstybės uždaviniai ir siekiama užsibrėžtų tikslų. Valstybės aparato samprata apima tik valstybės institucijų sistemą. Kiekviena valstybės institucija santykinai yra savarankiška valstybės aparato grandis, sudaryta griežtai nustatytai valstybinei veiklai vykdyti, ir jai suteikta atitinkama kompetencija, grindžiama organizacine, materialiąja ir prievartine valstybės jėga (Namavičius, Maksimaitis, Cirtautas ir kt., 1989). Valstybės valdžios institucija – valstybės įgaliota institucija vykdyti jos užduotis ir funkcijas, jas vykdyti griežtai valstybės nustatyta tvarka (Valstybės valdžios institucijos, 2008). Valstybės aparatas susideda iš įvairių pagal paskirtį ir sudėtį organų ir įstaigų.
Valstybės valdžios institucijos statusą lemia: konstitucinis institucijos statusas, formavimo specifika, įgaliojimų apimtys, santykių tarp institucijų ir visuomenės pobūdis (Valstybės valdžios institucijos, 2008). ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis16 puslapių 
Dydis43.07 KB
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
FakultetasEdukologijos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Valstybes institucijos samprata ir sistema [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 16 puslapių 
  • Šiaulių Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • Šatienė
Pasidalink su draugais