Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Teisės sistema: viešoji ir privatinė teisė

Teisės sistema: viešoji ir privatinė teisė

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įvadas. Teisės skirstymo į viešąją ir privatine kriterijai. Teisės skirstymo į viešąją ir privatine kriterijai pagal von Hayek. Teisinio reguliavimo metodo reikšmė teisę skirstant į viešąją ir privatinę. Viešųjų santykių teisinio reguliavimo ypatumai ir viešosios teisės struktūra. Teisės skirstymo į viešąją ir privatinę teisę sąlygiškumas; viešosios ir privatinės teisės suartėjimo tendencija. Išvados.

Ištrauka

Pavieniui teisės normos nepajėgia atlikti teisei skirtų funkcijų. Tam, kad įgyvendintų bendruosius teisės tikslus jos yra organizuojamos į vientisą sistemą. Pati teisės sistema yra toks teisės normų egzistavimo ir veikimo būdas, kur visos teisės normos susijusios tarpusavio priklausomybe, suorganizuotos į teisės institutus, pošakius, šakas ir veikia garantuodamos viena kitos veiksmingumą. Vienas iš svarbiausių, kartais įvardijamu pamatiniu, teisės normų klasifikavimo į grupes pavyzdžiu, yra teisės skirstymas į viešąją ir privatinę teisę.
Šiame darbe pasistengsime išaiškinti pagrindinius tokio teisės skirstymo aspektus bei plačiau aptarti:
1. Teisės skirstymo į viešąją ir privatinę kriterijus;
2. Teisinio reguliavimo metodo reikšmę skirstant teisę į viešąją ir privatinę;
3. Viešųjų ir privatinių santykių teisinio reguliavimo ypatumus;
4. Viešosios ir privatinės teisės struktūrą;
5. Teisės skirstymo į viešąją ir privatinę sąlygiškumą;
6. Viešosios ir privatinės teisės suartėjimo tendenciją
Vienas iš horizontaliųjų teisės šakų integracijos ir diferenciacijos variantų yra bandymas skirstyti teisę į viešąją ir privatinę. Šis skirstymas remiasi tuo, kad yra išsiaiškinama kas yra reguliuojamo santykio dalyviai: jei vienas iš jų yra valstybė, tai reguliavimu siekiama įgyvendinti viešąjį (bendrąjį) interesą, o jeigu abi šalys yra piliečiai - privatų interesą. Viešoji teisė remiasi subordinacija (valdžios ir pavaldumo santykiais), o privatinė - koordinacija (reguliuoja vienodo pavaldumo asmenų tarpusavio santykius).
Konvencinėje viešosios teisės sampratoje viešoji teisė paprastai apibūdinama kaip teisė, įtvirtinanti ir ginanti viešąjį interesą, reguliuojanti vadinamuosius viešuosius teisinius santykius bei santykius, kuriuose privatūs interesai persipina su viešaisiais. Laikoma, kad bent vienas viešųjų santykių subjektas visuomet yra viešoji valdžia valstybė, atstovaujama kompetentingų institucijų (pareigūnų). Viešaisiais taip pat laikomi tokie santykiai, kurie dėl savo turinio (materialiojo ar teisinio) turi "viešąją reikšmę" net jeigu jų subjektai yra privatūs asmenys (pvz. santykiai, susiję su vieno asmens nusikaltimu prieš kitą asmenį, yra prielaida atsirasti baudžiamosios atsakomybės santykiams) . ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Dydis19.81 KB
Švietimo institucijaISM Vadybos ir Ekonomikos Universitetas
FakultetasISM Kaune
Failo pavadinimasMicrosoft Word Teises sistema viesoji ir privatine teise [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • ISM Vadybos ir Ekonomikos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • Karčinksas
Pasidalink su draugais