Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Priverstinis baudos išieškojimas

Priverstinis baudos išieškojimas

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslas: išanalizuoti priverstinio baudos išieškojimo vykdymą. Baudos samprata ir tikslai. Baudos bausmės įvykdymas. Savanoriškas baudos bausmės įvykdymas. Baudos pakeitimas kita bausme ir senaties terminas. Baudos išieškojimas priverstinai. Patalpų apžiūra. Vykdomojo dokumento praradimas. Taikos sutartis. Teisių perėmimas. Kiti proceso dalyviai. Turtas, į kurį negali būti nukreiptas. priverstinis baudos išieškojimas. Vykdymo išlaidos. Antstolio veiksmų/neveikimo skundimas. Baudos bausmės Lietuvoje lyginamoji analizė. Išvados. Summary.

Ištrauka

Aktualumas: jau Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės statutuose (1529 – 1566 – 1588) bauda buvo įtvirtinta kaip viena iš bausmės rūšių. Reikia pažymėti, kad bauda – viena dažniausiai nurodomų bausmės rūšių, nes tuo metu vyravo kompensacinės bausmės, kurių tikslas buvo patenkinti nukentėjusiojo reikalavimus, o nužudymo atveju – nužudytojo artimųjų reikalavimus. Laikui bėgant formavosi modernesnės bausmės, tačiau baudos bausmė išliko iki šių dienų. Bauda kaip ir anuomet yra viena iš dažniausiai skiriamų sankcijų, nes mažiausiai įtakoja asmens teisinę padėtį, jam taikomas minimalus represinis poveikis. Svarbu pažymėti, kad bauda viena iš švelniausių bausmių, tačiau tik tuo atveju, kai asmens turtinė padėtis yra pakankamai gera, kad galėtų savanoriškai susimokėti baudą. Taigi yra svarbu nustatyti, kodėl asmuo nesumoka jam paskirtos baudos savanoriškai ir laiku. Viena iš priežasčių gali būti piktavališkas vengimas atlikti bausmę, kita – asmeniui nepakanka lėšų, nes baudos sankcija jo atžvilgiu yra per griežta. Tiek pirmu, tiek antru atveju, nustatytu laiku nesumokėjus baudos, valstybė taiko įstatymuose numatytą prievartą, siekdama asmenį priversti atlikti paskirtą bausmę. Ši valstybės taikoma prievarta – priverstinis baudos išieškojimas. Priverstinio baudos išieškojimo atveju, asmeniui kyla pareiga susimokėti ne tik teismo jam paskirtą baudą už nusikalstamą veiką, bet ir sumokėti su išieškojimu susijusias išlaidas, kurios, kai kuriais atvejais, gali viršyti asmeniui paskirtą baudą. Asmeniui neturint pinigų sumokėti vykdymo išlaidų ir baudos, jo turtas gali būti parduotas išvaržytinių ir taip apmokamos jo skolos. Kad nuteistasis savanoriškai atliktų bausmę ir bausmė pasiektų savo tikslus, o nuteistasis realiai patirtų, kad bauda yra viena iš švelniausių bausmės rūšių, būtina išsiaiškinta ar bausmės sankcijos Lietuvoje neviršija nuteistųjų finansinių galimybių.
Kursinio darbo tikslas: išanalizuoti priverstinio baudos išieškojimo vykdymą.
Uždaviniai: 1. Aptarti baudos bausmės sąvoką ir tikslus;
2. Aptarti baudos bausmės įvykdymą:
2.1 savanoriškai;
2.2 priverstinai;
3. Išsiaiškinti, kokia kita bausme gali būti pakeista baudos bausmė;
4. Palyginti statistinius duomenis ir nustatyti dabartinę baudos bausmės padėtį (kaip dažnai skiriama, priverstinai išieškoma, pakeičiama ir pan.) Lietuvoje.
Problema: Didelis baudų dydis Lietuvoje
Metodai: aprašomasis, lyginamasis ir analizės . ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės kursinis darbas
KategorijaTeisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis26 puslapiai 
Dydis55.93 KB
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
FakultetasSocialinės politikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Priverstinis baudos isieskojimas [speros.lt].doc
 
  • Kursiniai darbai
  • 26 puslapiai 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • A. Goncarko
Pasidalink su draugais