Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Tarnybinės ir materialinės atsakomybės taikymo procesų bendroji charakteristika

Tarnybinės ir materialinės atsakomybės taikymo procesų bendroji charakteristika

  
 
 
12345678910111213141516171819202122
Aprašymas

Įvadas. Tarnybinė atsakomybė pagal LR valstybės tarnybos įstatymą. Tarnybinių nusižengimų tyrimo tvarka. Tarnybinės nuobaudos skyrimo tvarka. Tarnybinės nuobaudos procedūros užbaigimas. Materialinė atsakomybė. Tarnybinės atsakomybės taikymo statutiniams valstybės tarnautojams ypatumai. Pagal LR vidaus tarnybos statutą. Pagal tarnybos LR muitinėje statutą. Pagal LR specialiųjų tyrimų tarnybos statutą. Pagal LR valstybės saugumo departamento statutą. Pagal LR kariuomenės drausmės statutą. Pagal LR tarnybos kalėjimų departamente prie LR teisingumo ministerijos statutą. Kitų valstybės tarnautojų atsakomybė. Diplomatų tarnybinė atsakomybė. advokatų atsakomybė. Teisėjų atsakomybė. Notarų atsakomybė. Išvados.

Ištrauka

Teisės teorijoje yra skiriamos keturios atsakomybės rūšys: baudžiamoji, administracinė, civilinė ir drausminė. Šalia šių atsakomybės rūšių galima priskirti ir dar dvi atsakomybės rūšis – tai tarnybinė atsakomybė ir materialinė atsakomybė.
Valstybės tarnautojai už tarnybinius nusižengimus traukiami tarnybinėn atsakomybėn, o už valstybės ar savivaldybės institucijai ir įstaigai padarytą materialinę žalą valstybės tarnautojai traukiami materialinėn atsakomybėn.
Administracinė atsakomybė ir tarnybinė atsakomybė nėra tapačios. Administracinė atsakomybė taikoma už viešosios teisės normomis reglamentuojamus valstybinio valdymo srities pažeidimus, už kuriuos atsakomybėn traukia valdžios institucijos (pareigūnai), kuriems atsakomybėn traukiamas asmuo nėra pavaldus. Tarnybinėn atsakomybėn valstybės tarnautojas traukiamas įstaigos vadovo už pažeidimus, nustatytus vidaus tvarkos aktais ( pareigybių aprašymais) nevykdymą ar netinkamą vykdymą. Be to, administracinė atsakomybė taikytina ir juridiniams asmenims, o tarnybinė atsakomybė taikytina tik fiziniams asmenims – valstybės tarnautojams.
Nuo drausminės atsakomybės tarnybinė atsakomybė skiriasi tuo, kad ji taikoma ypatingu – valstybės tarnybos santykiu su valstybe susietiems tarnautojams. Be to, tarnybinės atsakomybės priemones, taikymo tvarką reglamentuoja teisės normos, priskirtinos viešajai teisei.
Materialinė atsakomybė taikoma tarnybinio ar drausminio pavaldumo tvarka, tuo tarpu civilinė atsakomybė taikoma vienas kitam nepavaldžiu subjektu. Materialinė atsakomybė yra riboto dydžio, dažniausiai nekompensuojanti visos padarytos žalos ir apibrėžta tam tikru darbo užmokesčio dydžiu.
Valstybės tarnautojų tarnybinė atsakomybė ir statutinių pareigūnų skiriasi. Valstybės tarnautojų tarnybinę atsakomybę reglamentuoja LR Valstybės tarnybos įstatymas, tuo tarpu statutinių pareigūnų tarnybinę atsakomybę reglamentuoja atskiri statutai.
Taigi šio darbo tikslas yra apžvelgti tarnybinės atsakomybės, kuri taikoma pagal LR Valstybės tarnybos įstatymą, ypatumus ir statutinių pareigūnų tarnybinės atsakomybės ypatumus pagal atskirus tarnybų statutus. Kadangi valstybės tarnautojai gali būti traukiami ne tik tarnybinėn atsakomybėn, bet už padarytą žalą ir materialinėn atsakomybėn, tai apžvelgsiu ir šios atsakomybės rūšies ypatumus. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės kursinis darbas
KategorijaTeisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis19 puslapių 
Dydis46.81 KB
Švietimo institucijaKauno kolegija
FakultetasEkonomikos ir teisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Tarnybines ir materialines atsakomybes taikymo procesu bendroji charakteristika [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Pasidalink su draugais