Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Pramoninio dizaino teisinė apsauga

Pramoninio dizaino teisinė apsauga

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslas: aptarti pramoninį dizainą ir jo teisinę apsaugą. Dizaino galiojimo laikas. Paraiškos elementai. Dizaino rūšys – skirstymas. Dizaino savininko teisės. Intelektinė ir pramoninė nuosavybė. Teisinės apsaugos galimybės. Teisių į pramoninį dizainą įgijimo prielaidos. Pramoninio dizaino apsauga Lietuvoje ir tarptautiniu mastu. Išvados.

Ištrauka

Kaip dažnai tenka pastebėti, pirkėjai ypatingą dėmesį skiria įvairių gaminių išoriniam patrauklumui, išvaizdai ir stiliui. Susidarant pirmąjį įspūdį gaminio išvaizda yra labai svarbi, net gi pirmasis įspūdis dažnai nulemia kliento pasirinkimą, pirkti daiktą ar nepirkti.
Įmonės siekdamos pakelti pardavimus imasi tokios iniciatyvos, kaip kad seka vartotojų skonį, paklausą, didelę reikšmę skiria išvaizdai, reklamai, gaminių įvaizdžiui. Tad dizainas yra vienas svarbiausių indėlių į kompanijos produktų paklausą ir verslo sėkmę.
Efektyvus dizainas padeda sudaryti skirtingus tarpusavyje konkuruojančius gaminius ir lengviau juos pritaikyti įvairioms vartotojų grupėms. Reglamentuoti gaminių rinką nuo paprastų prekių, tokių kaip, smulkios namų apyvokos prekės iki potencialiai brangių prekių, tokių kaip laikrodžiai, papuošalai ir automobiliai. Kuo sukuriamos didesnės vertės naudojant estetiškai patrauklesnius pramoninio dizaino pavyzdžius sukelia vartotojų pasitikėjimą, nuolatinių klientų ratą, kurie pereina į didesnę rinkos dalį, palankesnes kainas ir didesnius pelnus.
Šiame darbe norėčiau atskleisti pramoninio dizaino sąvoka. Suteikti informaciją apie pramoninio dizaino registracijos reikalavimus ir ginčų nagrinėjimo tvarka, remiantis įvairiais teisės aktais ir literatūra bei su pramoninio dizaino savininko teisėmis. Palyginsiu pramoninio dizaino teisinę apsaugą.
Darbo objektas: Pramoninio dizaino teisinė apsauga.
Darbo tikslas: aptarti pramoninį dizainą ir jo teisinę apsaugą.
Darbo uždaviniai:
Pramoninis dizainas
Pramoninio dizaino teisinė apsauga
Naudojama literatūra: įvairi mokslinė literatūra, internetiniai puslapiai, ataskaitų duomenys.
Pramoninis dizainas – tai yra dalies gaminio ar viso gaminio vaizdas, kuris sudarytas iš gaminio ir/arba jo ornamentikos specifinių savybių. Tos savybės gali būti: linijos, kontūrai, spalvos, formos, tekstūros ir/arba medžiagos. Dizainui teisinė apsauga yra suteikiama Lietuvos Respublikos dizaino registre įregistruotam dizainui, tuo atveju jeigu kitko nenumato tarptautinės sutartys. Įregistruotas dizainas gali būti saugomas pagal autorių teisę, tuo atveju jeigu jis išreikštas objektyvia forma. Terminas, kaip "pramoninis dizainas" pagal pramoninio dizaino įstatymą turi papildomą prasmę vadinamą - konotaciją. Dažniausiai jis žymimas vizualiniu patrauklumu, tai gali būti gaminio, pagaminto pramoniniu (pvz. staklėmis) arba rankiniu būdu, formos, kontūro, ornamento, požymiais arba jų deriniu, o ne funkciniais požymiais. Funkciniai požymiai, gali būti apsaugoti kitomis intelektinės nuosavybės, tokiomis, kaip: teisių rūšimis, (pvz: patentais, naudingaisiais modeliais). ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Dydis24.77 KB
Švietimo institucijaTarptautinė teisės ir verslo aukštoji mokykla
FakultetasTeisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Pramoninio dizaino teisine apsauga [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Tarptautinė teisės ir verslo aukštoji mokykla / 5 Klasė/kursas
  • Mikaliūnas
Pasidalink su draugais