Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Fiziniai ir juridiniai asmenys – kaip verslo teisės subjektai

Fiziniai ir juridiniai asmenys – kaip verslo teisės subjektai

  
 
 
12345678910111213141516
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslas – atskleisti, fizinių ir juridinių asmenių ypatumus. Verslo (komercinės) teisės subjekto sąvoka. Fiziniai asmenys. Fizinių asmenų samprata. Fizinių asmenų teisnumas ir veiksnumas. Juridiniai asmenys. Juridinių asmenų samprata. Juridinių asmenų teisnumas. Juridinių asmenų rūšys. Juridinių asmenų steigimas. Fizinių ir juridinių asmenų privalumai ir trūkumai. Išvados.

Ištrauka

Šiame darbe atskleista verslo teisės samprata taip pat, kas yra fiziniai ir juridiniai asmenys, koks jų teisnumas bei veiksnumas, rūšys ir steigimas.
Verslo teisės pagrindas – fiziniai ir juridiniai asmenys, kurie savo asmeniniu ar firmos vardu dalyvauja rinkos santykiuose su tiekėjais, pirkėjais, užsakovais ir kitais subjektais. Tokie asmenys visose valstybėse įteisinami (legalizuojami) registracine ar kitokia įstatymų nustatyta tvarka. Po įteisinimo jie įgyja komercinės teisės subjekto teisinį statusą ir kartu teisę dalyvauti materialinių vertybių gamyboje ir/ar prekių bei paslaugų apyvartoje.
Darbo tikslas – atskleisti, fizinių ir juridinių asmenų ypatumus.
Darbo objektas – fiziniai ir juridiniai asmenys.
Darbo uždaviniai:
1. Atskleisti, fizinių ir juridinių asmenų sampratą ir ypatumus;
2. Išsiaiškinti, fizinių ir juridinių asmenų vaidmenį verslo teisiniuose santykiuose;
3. Palyginti, fizinių ir juridinių asmenų privalumus ir trūkumus dalyvaujant verslo
teisiniuose santykiuose.
Lietuvos Respublikos civiliniame kodekse 2.4 straipsnyje yra apibūdinamas
verslo teisės subjektas – fizinis asmuo. Jame išdėstyta, jog besiverčiantis ūkine veikla asmuo laikomas verslininku. Jam suteiktas komercinis teisinis verslininko statusas. Visi asmenys įskaitant ir juridinius, kurie verčiasi verslu, privalo tvarkyti specialiąja apskaitą, saugoti dokumentus įstatymu numatyta tvarka. Tokiems verslo subjektams keliami papildomi reikalavimai, nei kitiems teisės subjektams.
Verslininkais laikomi asmenys, kurie verslui perka ir parduoda prekes, valdo ir naudoja prekybos įmonės turtą, juo disponuoja, organizuoja įmonės ūkinę ir finansinę veiklą, pagal nustatyta tvarką ją įregistravę. Verslo teisės subjekto tikslas – pelno siekimas ir jo dalijimas įstatymų nustatyta tvarka. Visi nesiekiantys pelno teisės subjektai, kurių tikslas tenkinti viešuosius interesus, nelaikomi verslo teisės subjektais (profesinės sąjungos, politinės partijos, religinės bendruomenės, paramos ir labdaros fondai, asociacijos, viešosios įstaigos ir kt.).
Savininkas - individualus fizinis asmuo ar sąjunginis asmuo. Sąjunginis asmuo, toks asmuo, kuris gali turėti organizacines formas – bendrovę, draugiją, bendriją, organizaciją ir pan. Juridinis asmuo nėra tik komercinės teisės subjektas, jis tokiu tampa įgydamas tam tikrą organizacinę formą. Būtina turėti verslininko statusą. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis14 puslapių 
Dydis18.89 KB
Švietimo institucijaŠiaurės Lietuvos kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Fiziniai ir juridiniai asmenys - kaip verslo teises subjektai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 14 puslapių 
  • Šiaurės Lietuvos kolegija / 3 Klasė/kursas
  • M. Garbenis
Pasidalink su draugais