Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Miškų naudojimo ir apsaugos teisinis reguliavimas

Miškų naudojimo ir apsaugos teisinis reguliavimas

  
 
 
123456789101112131415161718192021
Aprašymas

Įvadas. Informacijos šaltinių apžvalga. Miškų, jų naudojimo ir apsaugos teisinio reguliavimo samprata. Teisės aktai reglamentuojantys miškų naudojimą ir apsaugą, jų kūrimas bei laikymosi priežiūra. Miškų naudojimo ir apsaugos vertinimas žiniasklaidoje, internete. Darbo metodai ir priemonės. Miškų apsaugos organai, jų kompetencija. Miškų naudojimo ir apsaugojimo problemos, jų sprendimo būdai. Darbo rezultatai ir jų aptarimas. Miškų apsaugos teisinio reguliavimo tyrimo rezultatai. Išvados ir rekomendacijos. Priedai (4 psl.)

Ištrauka

Nuo pat seniausių laikų gamta buvo laikomas svarbiausias turimas turtas. Miškai buvo laikomi šventais, o ją saugodavusi miškų deivė Medeina.
Miško reikšmė pasauliui yra labai didelė – miškai palaiko biologinę įvairovę, sumažina paviršinių ir gruntinių vandenų taršą, gamina deguonį, kaupia organinių medžiagų kiekį, sulaiko atmosferos teršalus, sudaro galimybes poilsiui, miško ūkis yra svarbi ūkio šaka. Miškų svarbą žmonija visada suvokdavo ir ją vertindavo.

Miškai visais laikais buvo prižiūrimi ir saugojami, tačiau žmonija ne visuomet sugebėdavo nepakeisdama miško gamtos savitumo naudotis jos gamtiniais ištekliais.

Lietuvai esant Rusijos imperijos, Vokietijos okupacijos metais miškai Lietuvoje buvo alinami dėl netvarkingų kirtimų, kertami buvo net nesubrendę medelynai. Po Antrojo pasaulinio karo ir okupacijų Lietuvos miškingumas buvo mažiausias - apie 20%, tačiau po Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo ir prasidėjusios žemės reformos privačių miškų plotas nuolat didėjo. 1996-2005 m. kasmet buvo iškertama po 5-7 mln. m³ medienos. 2006 metais miškų žemės plotas buvo 2121 tūkstantis hektarų, miškingumas jau sieke apie 32,5%, miškų plotas, tenkantis vienam gyventojui buvo 0,62 hektarai. Lietuvos Respublikos Aplinkos ministerijos duomenimis 2007 metais privačių miškų Lietuvoje buvo 755,6 tūkstančiai hektarų, tai sudarė 35,4 % bendro Lietuvos miškų ploto. Privačių miškų savininkų skaičius buvo apie 225 tūkstančiai, o vidutiniškai vienam miško savininkui tenkantis privataus miško plotas buvo apie 3,35 hektarų.

Miškų plotai ir jų savitumas kasmet keičiasi visose pasaulio valstybėse. Kinta miško struktūra, augmenija, tankmė, taip pat ir miško ištekliai – sakai, kelmai, karnos ir tošis, medžių žievė, medžių sula, kalėdiniai medeliai ir kitos dekoratyvinės miško medžiagos, grybai, šakelės, vytelės, riešutai, uogos, vaistažolės ir vaistinės žaliavos, vaisiai, miško paklotė ir lapai bei miško augalija. Kad miško ištekliai būtų išsaugoti ir kad jais galėtų didžiuotis mūsų kartų kartos, visame pasaulyje kiekviena valstybė imasi teisinių priemonių ir kuria planus kaip visuomenė turėtų miško aplinką tausoti. Galime pripažinti, kad miškai – tai ne miškininkų ir ne miško savininkų, o pirmiausia – visuomenės turtas.
Šio kursinio darbo tikslai:
Išanalizuoti kokie veiksniai labiausiai keičia miškų savitumą;
Išnagrinėti miškų įstatymą;
Įvertinti miškų naudojimo ir apsaugos teisinį reguliavimą;
Apibrėžti miškų naudojimo problemas;
Atlikti apklausą, kuri atskleistų visuomenės suvokimą apie miškų naudojimo ir apsaugos teisinį reguliavimą.

Šiame kursiniame darbe pateikiama pavyzdžių, kaip neteisėtais pagrindais yra naudojamas miškas. Pagrindinė darbo esmė – atskleisti būdus kaip miško naudojimas yra pažeidžiamas, kokių teisės aktų nesilaikoma ir kokiu priemonių imasi teisėsaugos institucijos kad užkirstų kelią tokiems daromiems pažeidimams. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės kursinis darbas
KategorijaTeisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis20 puslapių 
Dydis402.29 KB
Švietimo institucijaSocialinių mokslų kolegija
FakultetasVilniaus filialas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Misku naudojimo ir apsaugos teisinis reguliavimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Kursiniai darbai
  • 20 puslapių 
  • Socialinių mokslų kolegija / 2 Klasė/kursas
  • Paulauskienė
Pasidalink su draugais