Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Mokestinių ginčų komisija

Mokestinių ginčų komisija

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Įvadas. Mokestinių ginčų komisija, jos tikslai ir funkcijos. Mokestiniai ginčai ir jų nagrinėjimas. Mokestinių ginčų procesas. Mokestinių ginčų nagrinėjimas Mokestinių ginčų komisijoje. Mokestinių ginčų komisijos 2008 m. veiklos analizė. Išvados.

Ištrauka

Lietuvoje kasmet kyla daug nesutarimų dėl ginčų tarp mokesčius administruojančių pareigūnų ir mokesčių mokėtojų. Lietuvos mokesčių politikoje daug spragų ir nesklandumų, ypač išryškėjančių tarp jos dalyvių – mokesčius mokančių fizinių ir juridinių asmenų bei mokesčių administratoriaus pareigūnų .
Siekiant sukurti darnią, šiuolaikinę, socialinį teisingumą atitinkančią mokesčių sistemą ne mažiau svarbu užtikrinti teisingą ir vienodą mokesčių įstatymų taikymą visiems mokesčių mokėtojams, jų teisių apsauga, įgyvendinti teisingumą mokesčių srityje. Plačiąja prasme mokesčių mokėtojų teisės yra ginamos naudojant įvairias valstybės nustatytas teisines, ekonomines, ideologines ir kitokias priemones. Siaurąja prasme mokesčių mokėtojų teisių apsauga užtikrinama nagrinėjant mokestinius ginčus, kylančius tarp mokesčio mokėtojo administratoriaus ar jo pareigūno .
Mokesčių administravimo įstatymas suteikia teisę mokesčių mokėtojui užginčyti kiekvieną mokesčio administratoriaus veiksmą dėl jo ir šio veiksmo pasekmes. Tokiais atvejais kyla mokestinis ginčas kurį nagrinėja mokesčių administratorius arba Mokestinių ginčų komisija arba teismas.
Mokestinių ginčų komisija yra teisingumą vykdanti institucija, kuri nagrinėja centrinio mokesčių administratoriaus nagrinėtus skundus, bei kurių turinį dažniausiai sudaro priskaičiuotų mokesčių sumų pagrįstumas ir paskirtų baudų teisėtumas .
Mokestinių ginčų komisija prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės yra viešasis juridinis asmuo, išlaikomas iš valstybės biudžeto. Komisija yra ikiteisminė mokestinius ginčus nagrinėjanti institucija. Komisija įsteigta Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1998-12-03 nutarimu Nr. 1396, o jos nuostatai patvirtinti Vyriausybės 2004-09-02 nutarimu Nr. 1119. 1999 m. balandžio 15 d. Komisija buvo įregistruota kaip biudžetinė įstaiga, o 1999 m. balandžio 30 d. įvyko pirmasis Komisijos posėdis. Komisiją sudaro penki nariai, iš kurių vienas yra Komisijos pirmininkas.
Komisijos tikslas – objektyviai išnagrinėti mokesčių mokėtojo skundą ir priimti teisėtą bei pagrįstą sprendimą . ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Dydis29.79 KB
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
FakultetasEkonomikos ir finansų valdymo fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Mokestiniu gincu komisija [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • Novikevičius
Pasidalink su draugais