Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Lietuvos sveikatos apsaugos sistema

Lietuvos sveikatos apsaugos sistema

  
 
 
1234567891011121314151617
Aprašymas

Įvadas. Sveikatos priežiūros samprata. Sveikatos apsaugos sistemos reformos raida. Lietuvos sveikatos priežiūros įstaigų klasifikacija. Pirminės sveikatos priežiūros reforma. Esminiai sveikatos apsaugos reformos rezultatai. Sveikatos priežiūros sistemos analizė. Išvados.

Ištrauka

Sveikatos apsauga viena svarbiausių valstybės valdymo šakų. Norint užtikrinti gerą sveikatos priežiūros funkcionavimą, reikalinga sveikatos politiką vykdyti ne tik valstybiniu, bet savivaldos lygiu. Šiuo metu vykdomos sveikatos priežiūros reformos remiasi šiais pagrindiniais sveikatos politikos dokumentais: Sveikatos sistemos, Sveikatos draudimo, Sveikatos priežiūros įstaigų įstatymais, taip pat Lietuvos nacionalinės sveikatos koncepcija, Lietuvos sveikatos programa.
Visoje Lietuvos teritorijoj nuo pat Nepriklausomybės paskelbimo buvo vykdomos reformos sveikatos sistemoje. Iki devintojo dešimtmečio sveikatos politika Lietuvoje buvo "pasyvi", nukreipta ne į ligų prevenciją, bet į jų gydymą, o sveikatos priežiūros sistemos plėtra vyko ekstensyviu keliu, t.y. statant naujas gydymo įstaigas, didinant medicinos personalo skaičių ir panašiai. Tik įvertinus tai, kad sovietinės medicinos modelis su ryškia tendencija į specializaciją buvo ekonomiškai nepateisinamas ir brangus bei atsižvelgus į kitų pasaulio šalių patirtį Lietuvoje pradėta reformuoti sveikatos apsaugos sistemą.
Sveikatos apsaugos sistemos reformavimas – tai nuolat vykstantis procesas. Pastaraisiais metais šalyje formuojama sveikatos politika atitinkanti išsivysčiusių šalių patyrimą, o Sveikatos politikos koncepcijos pagrindinės nuostatos remiasi Pasaulio sveikatos organizacijos programa "Sveikata visiems". Per prabėgusį dešimtmetį Lietuva stengėsi padėti tvirtus konceptualius ir praktinius pagrindus sveikatos apsaugos sistemos tolesniam sėkmingam vystymuisi.
Sveikata – nuolatinių diskusijų objektas, įtraukiantis vis daugiau įvairių sričių specialistų. Siūloma daugybė sveikatos apibrėžimų, kuriuos galima suskirstyti į keletą kategorijų.
Pirmoji kategorija remiasi objektyviu moksliniu biomedicininiu požiūriu. Šios kategorijos sveikatos apibrėžimai teigia, kad sveikata yra organizmo būklė, kai nesama psichinių ir fiziologinių funkcijų sutrikimų, kurie gali būti nustatyti objektyviais moksliniais metodais. Liga yra tik tada, jeigu tiriant pagal šiuolaikinius metodus, nustatomas nukrypimas nuo visų pripažintos normos.
Antroji kategorija apima ne tik individą, kaip fiziologinį ir anatominį vienetą, bet ir jo ryšį su visuomene, todėl šios kategorijos sveikatos apibrėžimai vadinami sociologiniais. Jie teigia, kad sveikata yra nesutrikdytas ryšys tarp individų ir jų socialinės aplinkos.
Trečioji sveikatos apibrėžimų kategorija pabrėžia subjektyvią žmogaus patirtį bei pojūčius ir vadinama psichologine sveikatos koncepcija. Šia koncepcija grindžiami sveikatos apibrėžimai teigia, kad svarbiausia, kaip savo sveikatą interpretuoja pats individas. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis13 puslapių 
Dydis28.62 KB
Švietimo institucijaKlaipėdos valstybinė kolegija
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Lietuvos sveikatos apsaugos sistema [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 13 puslapių 
  • Klaipėdos valstybinė kolegija / 3 Klasė/kursas
  • Regina Naujokienė
Pasidalink su draugais