Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Civilinio proceso teisė: teismo sprendimas už akių

Civilinio proceso teisė: teismo sprendimas už akių

  
 
 
12345678910111213141516
Aprašymas

Įvadas. Teismo sprendimų rūšys. Galutinis sprendimas. Dalinis sprendimas. Preliminarus sprendimas. Teismo sprendimo už akių samprata. Teismo sprendimo už akių instituto paskirtis ir reikšmė. Teismo sprendimo už akių priėmimo pagrindai. Sprendimo už akių priėmimo sąlygos. Sprendimo už akių priėmimo tvarka ir jo turinys. Sprendimo už akių apskundimas ir bylos nagrinėjimo iš esmės atnaujinimas. Uždavinys, uždavinio sprendimas. Išvados.

Ištrauka

Civilinio proceso teisė – tai sistema teisės normų, reguliuojančių teismo, byloje dalyvaujančių asmenų ir kitų proceso dalyvių veiklą teismui nagrinėjant ir sprendžiant civilines bylas bei vykdant teismo sprendimus.
Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso XV skyriuje yra įtvirtinami teismo sprendimai ir nutartys, sprendimo rūšys, t.y. dalinis sprendimas, preliminarus sprendimas ir sprendimas už akių. Lietuvos Respublikos civiliniame procese anksčiau egzistavo nuostata, kad, jeigu šalis nepateikia atsiliepimo į ieškinį ir neatvyksta į posėdį, laikoma, kad ji pareikštą ieškinį pripažįsta. Tokia situacija, viena vertus, leidžia atsakovui iki pat teisminio nagrinėjimo neatskleisti savo motyvų, o tai dažnai sukelia bylos nagrinėjimo atidėliojimą, kita vertus, – leidžia neatvykus atsakovui teismui automatiškai tenkinti pareikštą ieškinį praktiškai visiškai neatsižvelgiant į faktines bylos aplinkybes, todėl šiame darbe bus analizuojama sprendimo už akių priėmimo ir peržiūrėjimo tvarka.
Darbo objektas: teismo sprendimas už akių.
Darbo tikslas: suprasti atitinkamas civilinio proceso teisės normas, išmokti jas analizuoti ir taikyti praktikoje.
Uždaviniai:
1. apibūdinti pagrindines naudojamas sąvokas;
2. išanalizuoti savarankiško darbo temos teorinius aspektus;
3. išanalizuoti atitinkamų teisės normų taikymą praktikoje bei iškylančias problemas;
4. išnagrinėti praktinę situaciją ir motyvuotai, išsamiai bei nuosekliai pateikti atsakymą į užduotą klausimą.
Darbo metodai: aprašomasis, analitinis.
Galiojantis Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodeksas nepateikia teismo sprendimu klasifikavimo į rūšis. Teismo sprendimų klasifikacija yra teisės doktrinos rezultatas. Tuo tarpu kai kurių užsienio valstybių civilinio proceso įstatymai skiria net keletą teismo sprendimų rūšių.
Teismo sprendimai į rūšis klasifikuojami pagal įvairius kriterijus. Pagal teisės gynimo būdą, taikomą teismo sprendimu, skiriami teismo sprendimai dėl pripažinimo, priteisimo ir teisinių santykių modifikavimo. Pagal teismo sprendimo vykdymo būtinumą skiriami teismo sprendimai, reikalingi priverstinai vykdyti (vykdytini teismo sprendimai) ir nereikalingi priverstinai vykdyti. Be to, teismo sprendimai klasifikuojami pagal sprendžiamo klausimo pobūdį. Šie gali būti galutiniai, preliminarūs ir tarpiniai (daliniai). ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis14 puslapių 
Dydis21.04 KB
Švietimo institucijaKauno kolegija
FakultetasEkonomikos ir teisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Civilinio proceso teise teismo sprendimas uz akiu [speros.lt].doc
 
  • Referatai
  • 14 puslapių 
  • Kauno kolegija / 2 Klasė/kursas
  • R. Kupstienė
Pasidalink su draugais