Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Piliečių, visuomeninių organizacijų, kitų asmenų teisės ir pareigos užtikrinant aplinkos apsaugą

Piliečių, visuomeninių organizacijų, kitų asmenų teisės ir pareigos užtikrinant aplinkos apsaugą

  
 
 
123456789101112131415161718
Aprašymas

Įvadas. Tikslas yra išnagrinėti Lietuvos Respublikos piliečių, visuomeninių organizacijų, kitų asmenų teises ir pareigas užtikrinant aplinkos apsaugą. Pagrindiniai aplinkos teisės šaltiniai. Konstitucija. Aplinkos apsaugos įstatymas. Orhuso konvencija. Visuomenės dalyvavimas. Teisė gauti informaciją apie aplinką. Teisė kreiptis į teismus. Išvados.

Ištrauka

Aplinkos apsaugos veiksmingumas, jos tikslų bei uždavinių realizavimas priklauso ne tik nuo valstybinio optimalaus ir nuolat funkcionuojančio aplinkos apsaugos valdymo aparato, kuris yra formuojamas nacionaliniu, regioniniu ir tarptautiniu lygiais, bet ir nuo piliečių, visuomeninių organizacijų, kitų asmenų aktyvaus dalyvavimo gamtos apsaugoje.
Šio darbo tikslas yra išnagrinėti Lietuvos Respublikos piliečių, visuomeninių organizacijų, kitų asmenų teises ir pareigas užtikrinant aplinkos apsaugą.
Tam , kad būtų tinkamai ir visapusiškai pasiektas tyrimo tikslas iškelsime šiuos uždavinius:
1. Išanalizuoti Lietuvos Respublikos įstatymus ir kitus teisės aktus reguliuojančius piliečių, visuomeninių organizacijų, kitų asmenų teises ir pareigas užtikrinant aplinkos apsaugą.
2. Apžvelgti teisinį reguliavimą, nustatytą tarptautiniuose teisės aktuose.
Referate naudojami loginis, sisteminis ir lyginamasis metodai.
Darbe remiamasi tiek normine literatūra: LR Konstitucija, LR Aplinkos apsaugos įstatymu ir kitais aplinkos apsaugą reglamentuojančiais teisės aktais, tiek specialiąja literatūra.
Anksčiau buvo manoma, kad pagrindinė ir vienintelė priežastis, dėl kurios turėtumėm gerbti mus supančią aplinką, yra jos duodama nauda žmogui. Toks utilitaristinis požiūris sutinkamas ankstyvojoje teisėje, kuri gynė ir saugojo "naudingus" paukščius bei gyvūnus, o kitus skatino naikinti.
Kitas, pažangesnis požiūris įžvelgia esminę, vidinę, tikrąją aplinkos vertę ir skatina ginti jos elementus nepriklausomai nuo to, kiek jie yra būtini bei naudingi žmonijai. Todėl daugelis dabartinių teisės aktų gina ir saugo visas floros ir faunos rūšis, kaip dalį natūralaus paveldo, nesigilindami į jų tiesioginę ekonominę vertę.
Reikia sutikti su šių dienų mokslininkų idėja, jog kiekvienos dalies išlikimas priklauso nuo visumos išlikimo ir atvirkščiai. Pripažindami, kad biosfera susideda iš sudėtingų, tarpusavyje susijusių bei abipusiškai priklausomų elementų, turime siekti užtikrinti kiekvieno elemento išsaugojimą. Kaip tik dėl to, sprendžiant aplinkos apsaugos klausimus, nereikėtų apsiriboti geografinėmis ribomis. Tik globalūs veiksmai gali apsaugoti mus supančią aplinką.
Dėl visų aukščiau išvardintų priežasčių atsirado poreikis aplinkos apsaugos klausimus reglamentuoti įstatyminiu lygmeniu. Todėl tiek užsienio valstybėse, tiek Lietuvoje pastaruoju metu priimama vis daugiau teisės aktų, ginančių ir saugančių gamtą. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis15 puslapių 
Dydis31.13 KB
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasTeisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Pilieciu visuomeniniu organizaciju kitu asmenu teises ir pareigos uztikrinant aplinkos apsauga [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 15 puslapių 
  • Vilniaus Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • I. Žvaigždinienė
Pasidalink su draugais