Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Teisės norminis aktas (3)

Teisės norminis aktas (3)

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829
Aprašymas

Įžanga. Teisės norminio akto samprata. Teisės akto samprata. Teisės norminio akto sąvoka. Teisės norminio akto požymiai. Teisės norminių aktų rūšys. Teisės norminio akto galiojimas. Įstatymo samprata. Poįstatyminio akto samprata. Išvados.

Ištrauka

Teisė, kaip įteisinta elgesio laisvė, daugiausia grindžiama kitomis organizacinėmis norminėmis formomis - morale, korporatyviomis normomis ir įstatyminėmis normomis. Pozityvinė teisė sukuriama žmonių, įtvirtinta rašytinėmis normomis ir yra norminiuose aktuose. Civilizacijos sąlygomis pozityvinė teisė vaidina pagrindinį vaidmenį socialinio reguliavimo infrastruktūroje. Tik valstybės priimti atitinkamo norminio pobūdžio aktai įgauna rašytinės teisės savybes, tampa visuotinai privalomais nuostatais, palaikomais valstybine prievarta. Čia pasireiškia neatskiriama teisės turinio ir jos formos vienybė ir taip sukuriama teisė kaip institucinis padarinys. Neatsitiktinai tas pats valstybinis aktas daugeliu atveju yra teisėkūros aktas, teisės šaltinis, įtraukiantis vienas ar kitas naujoves į teisės sistemą ir kartu yra norminių nuostatų gyvavimo forma (15).
Pagal teisės normų išorinės raiškos formą skiriami trijų rūšių teisės šaltiniai:
1)Teisės norminis aktas;
2)Precedentinis teismo aktas;
3)Sankcionuotas paprotys.
Daugelis teisės teoretikų teigia, kad pastaruoju metu norminis aktas yra vienas iš pagrindinių teisės šaltinių praktiškai visose pasaulio teisinėse sistemose.
Todėl savo darbe teisės norminį aktą panagrinėsime išsamiau.
Sąvoka "teisės aktas" turi ne vieną prasmę. Štai S.S.Alekesejevas savo veikale "Obščaja teorija prava" teigia, kad teisės aktas gali būti suprantamas trejopai:
1)teisės aktas – tai veiksmas (elgesys), kaip taisyklė teisėtas, t.y. juridinis faktas, esantis tų ar kitų teisinių pasekmių pagrindu;
2)teisės aktas – tai teisėto veiksmo rezultatas, t.y teisiškai svarbus teisės sistemos sudėtinis elementas (teisės norma, individualus nurodymas), įėjęs į teisės audinį teisėkūros, individualios teisinės ar autonominės subjektų veiklos pasekoje;
3)teisės aktas – tai teisinis dokumentas, t.y. išorinė žodinė - dokumentinė valios išraiška, užtvirtinanti teisėtą elgesį ir jo rezultatą.
Aptarsime teisės aktą paskutiniąja prasme. Tai - rašytinis dokumentas, išorinė valstybės, jos institucijų valios išraiška, įtvirtinanti sudėtinius teisės sistemos elementus - teisės normas, precedentus, individualius potvarkius ir pan. Tokia teisės akto samprata sutampa su teisės dokumento samprata (6). ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis28 puslapiai 
Dydis26.15 KB
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasTeisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Teises norminis aktas (3) [speros.lt].DOC
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 28 puslapiai 
  • Vilniaus Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • G. Lastauskienė
Pasidalink su draugais