Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Teisės principai, rūšys, jų praktinė analizė

Teisės principai, rūšys, jų praktinė analizė

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Įvadas. Teisės principai ir jų samprata. Teisės principų rūšys .Bendrieji teisės principai. Tarpšakiniai teisės principai. Šakiniai teisės principą. Atskirų teisės institutų principai. Specifiniai teisės principai. Konstitucinės teisės principai. Administracinės teisės principai. Civilinės teisės principai. Baudžiamosios teisės principai. Tarptautinės tiesės principai. Išvada.

Ištrauka

Jau nuo senų senovės logiškas mąstymas buvo paremtas tam tikrais principais. Principai yra tam tikros taisyklės, kurių pagalba mes galime surasti bendrą kalbą – turinčią logikos, lygybę, pasiekti laisvę, teisingumą, taip pat jų pagalba sukurti filosofijos bei teologijos pamatus. Sukūrus vienokius ar kitokius principus paskelbti visuomenei nėra sunku, tačiau kaip rodo gyvenimiška patirtis ir istorija, laikytis šių principų nėra lengva, netgi kai kuriais atvejais labai sunku. Tai mums visiems įrodė "prezidentūros skandalas" Lietuvoje.
Šio darbo tikslas yra išsiaiškinti kas tai yra ir kokie pagrindiniai teisės principai. Taip pat šiame darbe pateiksiu teisės principų sampratą, iš kur ji atsiranda ir kaip formuojasi.
Apie teisės principų rūšis, kokios jos yra, pagal ką skirstomos ir kuo jos skiriasi pateiksiu vienoje darbo dalyje ir jos punktuose. Taip pat, kaip skirtingai teisės principus apibūdina kiekvienas valstybės ir teisės teorijos mokymo autorius, apibūdinsiu kiekvieną teisės principų rūšį.
Atskira dalimi išskirsiu specifinius teisės principus, o dalies punktuose aprašysiu apie konstitucinės teisės principus, administracinės teisės principus, civilinės teisės principus, baudžiamosios teisės principus ir tarptautinius teisės principus. Kiekvienus teisės principus trumpai apibūdinsiu, aptarsiu jų paskirtį.
Rašant šį darbą rėmiausi įvairia literatūra, stengiausi išdėstyti savo mintis svarstomais klausimais. Daugiausia rėmiausi Alfonso Vaišvilos "Teisės teorija", Lietuvos Respublikos Konstitucija, baudžiamosios, civilinės teisės vadovėliais, bei daugeliu kitų valstybės ir teisės teorijos mokymo priemonių autorių parašytais darbais.
"Lotyniškai principium – pradžia, pagrindas, pirminis šaltinis. Tai svarbiausi teisės esmės konkretėjimo, reiškimosi būdai, arba pagrindinės teisinės idėjos, vertybinės orientacijos, kurios nurodo, kaip konkrečiomis teisės normomis turi būti reguliuojami žmonių santykiai, kad įgautų teisių ir pareigų vienovės pavidalą ir būtų humanizuojami bei demokratizuojami.
Jeigu teisės principai – teisės esmės reiškimo būdai, tai jie ne "prasimanomi", o logiškai išvedami iš teisės esmės kaip subjektinių teisių ir pareigų vienovės, gilinantis į ją suvokiami ir paaiškinami."
Principai – tai pagrindinės vadovaujančios idėjos bei nuostatos. Teisės principas yra ne tik idėja, bet ir teisės norma bei teisiniai santykiai. Teisiniai principai išeina už teisės idėjos ribų ir įgyja norminį ir teisės taikymo turinį. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Dydis23.12 KB
Švietimo institucijaUtenos kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Teises principai rusys ju praktine analize [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Utenos kolegija / 1 Klasė/kursas
  • G. Lastauskienė
Pasidalink su draugais