Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Nepilnamečių nusikalstamumo socialinės prielaidos

Nepilnamečių nusikalstamumo socialinės prielaidos

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Įžanga. Techniškasis progresas. Nusikalstamumas. Jo priežastys. Neigiamas šiuolaikinės telekomunikacijos poveikis jaunajai kartai. Išvados.

Ištrauka

Technika – sritis, kurioje žmonija yra pasiekusi didžiausių laimėjimų. Ji savo ženklu yra paženklinusi visą mūsų gyvenimą. Tačiau, ne iš ko kito, o iš technikos pažangos daromo perversmo visose gyvenimo srityse kyla ir mus kamuojančios didžiosios socialinės bei politinės problemos. Todėl žmonija užsikrauna sau milžinišką atsakomybę sulig kiekvienu technikos laimėjimu.
Kad mūsų gyvenamąjį laiką teisinga vadinti technikos amžiumi, liudija ne tik mūsų pačių sąmonė, bet ir objektyvus istorinis žvilgsnis į žmogaus pastangas užvaldyti gamtą. Niekada žmonijos istorijoje techninis gamtos pavergimas nevyko taip sėkmingai ir taip sparčiai kaip šiandien. Šitai akivaizdžiai demonstruoja telekomunikacija.
Šis išradimas realiai įkūnija žmogišką troškimą universalizuoti dvasią, įveikti erdvę ir laiką. Virtualinėje informacijos erdvėje (interneto sistema) erdvės ir laiko kategorijos ima keisti tradicinę prasmę. Tačiau galima klausti, ar realūs šių išradimų rezultatai neveda į tai, kad žmogų užgriūva tokia gausybė įspūdžių, faktų ir įvykių, jog jis jau nebepajėgia su šia informacine griūtimi susidoroti. Taigi, ar tokioje situacijoje žmogus turi galimybę realizuoti savąją dvasinę prigimtį? Pavyzdžiui, ar video-informacinis santykis su pasauliu ir kitais žmonėmis suteikia galimybę geriau pažinti žmogiškąjį gyvenimą, formuoja tikrai išmintingą požiūrį į pasaulį? Nemaža faktų liudija priešingą tendenciją – informacinėje civilizacijoje mažėja galimybės mąsliai susikoncentruoti, siekti dvasinės pusiausvyros. Šiuolaikinis gyvenimo būdas neskatina dvasiniam aktyvumui, veikiau kreipia žmogų į dvasinį neveiklumą. Paradoksalu, kad telekomunikacija, kuri iš esmės yra bendražmogiškojo susikalbėjimo priemonė, konkrečioje situacijoje tampa autentiško žmonių bendravimo kliūtimi. Tai, kas laimėta erdvinėje plotmėje, pralaimėta žmogiškoje gelmėje.
Trumpai tariant, prarastas natūralus tiesioginis juslinis žmogaus santykis su išoriniu pasauliu ir su kitais žmonėmis. Vidinis žmogaus aš tapo tuščias, o drauge bejėgiškai atvertas ir patologiškai imlus agresyviai įvairias žiniasklaidos priemones panaudojančių pseudomokslų skelbėjų, tariamų išminčių ar tiesiog įvairaus plauko šarlatanų įtakoms.
Šiame darbe bus nagrinėjamos nusikalstamumo priežastys, tačiau didesnis dėmesys bus skiriamas nepilnamečių nusikalstamumo socialinėms prielaidoms, ir kiek čia galėtų būti technikos progreso kaltės. Nes jautriausias ir imliausias visoms techninio progreso naujovėms bei jų daromai bet kokiai įtakai yra jaunas, fiziškai bei dvasiškai besiformuojantis žmogus – vaikas (paauglys). O juk vaikai – visuomenės ateitis ir nuo jos priklauso žmonijos gerbūvis. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Dydis22.54 KB
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasTeisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Nepilnameciu nusikalstamumo socialines prielaidos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • Vilniaus Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • R. Bakševičienė
Pasidalink su draugais