Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Teisiniai santykiai (5)

Teisiniai santykiai (5)

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Įvadas. Teisinių santykių sąvoka. Teisinių santykių požymiai. Teisinių santykių rūšys. Teisinių santykių sandara. Teisinių santykių turinys. Teisinių santykių subjektai. Teisinių santykių objektas. Teisiniai faktai. Išvados.

Ištrauka

Individai visuomenėje yra saistomi įvairiausių tarpusavio santykių – ekonominių, moralinių, politinių, nacionalinių, teisinių, giminystės ir kitokių. Visi jie vadinasi visuomeniniais ar socialiniais, nes susiklostę tarp žmonių ir atsiranda dėl to, kad žmonės gali apsaugoti ir įgyvendinti savo teises (interesus) tik veikdami kartu – keisdamiesi vienas kitam reikalingomis paslaugomis. Teisiniai santykiai yra visuomeninių santykių atmaina.
Taigi, šiame darbe ir pamėginsiu atskleisti, kas yra teisiniai santykiai, kokie jų požymiai, rūšys ir sandara. Darbas susideda iš keturių dalių: teisinių santykių sąvokos, kur atskleidžiama kas tai yra teisiniai santykiai,pateikiama jų sąvoka, kitoje dalyje teisinių santykių rūšys - apžvelgiama kokios yra teisinių santykių rūšys, kokiais pagrindais jos klasifikuojamos, tai padeda dar labiau įsigilinti į teisinių santykių sąvoka, kitoje dalyje teisinių santykių sandara jau išsamiau nagrinėjami teisiniai santykiai, jų struktūra, esmė. Ši dalis susideda iš trijų dalių: teisinių santykių turinys, teisinių santykių objektai ir subjektai, šiose dalyse atitinkamai analizuojami pasirinkti klausimai. Paskutinėje darbo dalyje "Teisiniai faktai" trumpai peržvelgiama kada kokiu pagrindu atsiranda, pasikeičia ir išnyksta teisiniai santykiai.
Būtinybė keistis paslaugomis ir jomis abipusiškai garantuoti savo teises verčia žmones nuolat santykiauti – būti šalia vienas kito ir dėl vienas kito. Tai daro jų santykius stabilius ir itin reikšmingus pavienio individo egzistencijai, nes jų pagrindu atsiranda visuomenė, kur tėra individų tarpusavio paslaugų teikimo santykiai. Tačiau dėl interesų priešingumo tie santykiai yra prieštaringi ir dėl to sudėtingi: jie ne tik gėris, bet ir grėsmė žmogaus teisėms, jais asmuo ne tik įgyvendina savo teises, bet ir tampa kitų asmenų agresijos auka. Asmens teisių saugos pažiūriu svarbiausi žmonių santykiai verčiami teisiniais, suteikiant jiems privalomos teisių ir pareigų vienovės pavidalą. Šitaip manoma padaryti tuos santykius patogius įgyvendinti žmogaus teises, bet nepatogius vykdyti agresiją prieš kito asmens teises.
Teisiniai santykiai – tai teisės normomis sureguliuoti ir dėl to socializuoti žmonių santykiai, kurių dalyviai tarpusavyje susaistyti privalomos abipusių teisių ir pareigų pusiausvyros, kurią gina valstybė.
Reguliuoti socialinius santykius teisės normomis – tai įpareigoti tokių santykių dalyvius įgyvendinti savo interesus remiantis teisių ir pareigų vienove. Todėl teisiniai santykiai – tai visų visuomenės narių gerovės interesais valdomi žmonių santykiai. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis14 puslapių 
Dydis20.6 KB
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasTeisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Teisiniai santykiai (5) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 14 puslapių 
  • Vilniaus Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • G. Lastauskienė
Pasidalink su draugais