Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Teisės aktų sisteminimas ir jo raida Lietuvoje

Teisės aktų sisteminimas ir jo raida Lietuvoje

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728
Aprašymas

Įvadas. Teisės norma ir teisės aktas. Teisės aktų sisteminimo samprata. Teisės aktų inkorporacija. Teisės aktų konsolidacija. Teisės aktų kodifikacija. Norminių aktų apskaita. Teisės aktų sisteminimo raida Lietuvoje. Istorinė Lietuvos sisteminimo patirtis (XIII–XVIII amžiuje). Okupuotos Lietuvos teisės aktų sisteminimo bruožai (XVIII amžiaus pabaiga – 1918 metai). Atkurtos Lietuvos valstybės teisės aktų sisteminimas (1918–1940 metai). Teisės aktų sisteminimas Lietuvoje okupacijų laikotarpiu (1940–1990 metai). Nepriklausomos Lietuvos valstybės teisės aktų sisteminimas. Išvados. Summary.

Ištrauka

Teisė skirta reguliuoti žmonių santykius, apsaugoti jų teises bei teisėtus interesus. Šiam tikslui pasiekti kuriamos teisės normos, kurios sudaro vientisą sistemą. Teisės normos yra suformuluotos teisės aktuose. Tam, kad užtikrinti nuolatinį teisės plėtojimą, teisės sistemos tvarkymą bei dėl mokslinių ir praktinių tikslų teisės aktai yra sisteminami. Dėl teisės aktų gausybės teisės aktų sisteminimas yra labai svarbus siekiant aiškios ir tikslios teisėkūros bei teisės taikymo.
Lietuvos Respublikoje, naujai atkūrus nepriklausomybę, pradėta formuoti savąją nacionalinę teisės sistemą. Išleidus naujus teisės aktus iškilo būtinybė juos suvesti į vieną sistemą, kuri formuotų Lietuvos teisės doktriną dėl mokslo ir praktikos tikslų. Reikėtų pabrėžtu, kad teisės aktų sisteminimas yra svarbus ne tik teisinkui, bet ir visai visuomenei, kuri nevisada pajėgia susigaudyti didelėje teisės aktų gausoje. Todėl teisės aktų sisteminimo problema yra itin aktuali Lietuvai.
Kiekviena valstybė turi savo teisinę sistemą. Lyginant jas galima įžvelgti tam tikrų skirtumų, tačiau šiuo metu beveik visose valstybėse teisės aktų sisteminimas yra pagrįstas tais pačiais principais. Žinoma, yra bruožų būdingų tik tam tikrai teisės sistemai, pvz. bendrosios teisės sistemos valstybėse teisės aktai, palyginti su kontinentine teise, liko nekodifikuoti. Tik XIX a. Anglų teisėje ėmė plisti dalinis teisės normų sisteminimas, atiekamas išleidžiant teisės aktus, vadinamus konsoliduojančiais aktais arba įstatymais. Tačiau konsuoliduojantys aktai apima tik pavienius teisės institutus.
Taigi, šio kursinio darbo tikslas atskleisti teisės aktų sistemino esmę, pateikti jo rūšis, apžvelgti istorinę raidą Lietuvoje bei išanalizuoti su teisės aktų sisteminimu susijusius klausimus. Šiam tikslui pasiekti pirmiausia svarbu išsiaiškinti teisės normos ir teisės akto sąvokas. Tai padės suprasti teisės sisteminimo poreikį. Antra, turime apžvelgti mokslininkų nuomonę teisės aktų sisteminimo klausimu bei istorinę teisės sisteminimo raidą Lietuvoje. Kursiniame darbe bus nagrinėjami A. Vaišvilos, V. Andriulio, M. Maksimaičio, S. Vansevičiaus, K. Šalkauskio ir kitų mokslininkų darbai. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės kursinis darbas
KategorijaTeisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis25 puslapiai 
Dydis51.16 KB
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasTeisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Teises aktu sisteminimas ir jo raida Lietuvoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Kursiniai darbai
  • 25 puslapiai 
  • Vilniaus Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • G. Lastauskienė
Pasidalink su draugais