Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Teisės normų ir moralės normų santykis

Teisės normų ir moralės normų santykis

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Įžanga. Darbo tikslas: Apžvelgti ir išanalizuoti teisės normas ir moralės normas bei jų santykį. Teisės normos. Teisės normos sąvoka. Teisės normų požymiai. Teisės normų klasifikacija. Teisės normos struktūra. Moralės normos. Moralės normos sąvoka. Teisės normų ir moralės normų santykis. Moralės ir teisės savitarpio priklausomybė. Teisės ir moralės normų poveikis asmenims. Teisės normų ir moralės normų panašumai. Teisės normų ir moralės normų skirtumai. Išvados.

Ištrauka

Teisės normos visada egzistavo greta moralės normų. Tačiau nepaisant šių jo bendrumo tarp jų yra daugybė skirtumų. Norint geriau suprasti tiek vienų, tiek kitų normų esmę, svarbą ir ypatybes naudinga išnagrinėti kiekvieną normą atskirai, kiekvienos normos veikimą ir tik tada nagrinėti jų santykį.
Darbo tikslas.
Apžvelgti ir išanalizuoti teisės normas ir moralės normas bei jų santykį.
Darbo uždaviniai.
Apžvelgti ir išanalizuoti teisės normas, jų požymius, rūšis, struktūrą.
Apžvelgti ir išanalizuoti moralės normas
Palyginti teisės normas ir moralės normas, atskleisti jų panašumus, skirtumus bei tarpusavio priklausomybę.
Darbo struktūra.
Šiame darbe, analizuojant teisės normų ir moralės normų santykį, iš pradžių bus stengiamasi apibūdinti kiekvieną normų rūšį atskirai, nes tik supratus kiekvienos jų esmę ir prigimtį, galima jas palyginti ir nustatyti jų įtaką viena kitai. Darbą sudaro trys skyriai.
Pirmame skyriuje nagrinėjamos teisės normos, jų požymiai, rūšys, struktūra.
Antrame skyriuje apibūdinamos moralės normos, jų sąvoka.
Trečiame skyriuje nagrinėjamas teisės normų ir moralės normų santykis, smulkiai išanalizuojami normų panašumai bei skirtumai, pateikiami pavyzdžiai.
Darbo pabaigoje pateikiamos išvados bei literatūros sąrašas
Darbo tyrimo metodika.
Kursinį darbą nagrinėjau remdamasi teleologiniu, loginės analizės, lyginamuoju metodu, naudojausi kitų tyrėjų vertinimais.
Darbo šaltiniai.
Darbe remiamasi žymių Lietuvos ir užsienio autorių darbais, taip pat Vilniaus universiteto dėstytojos G.Lastauskienės paskaitose išdėstyta medžiaga bei internete pateiktais darbais.
Teisės normos yra teisinio reguliavimo priemonės, norminis visuomeninio santykio modelis, dažniausiai nustatytas ir garantuojamas valstybės. Tarp teisės normų ir valstybės yra nenutraukiamas ryšys, nes būtent kompetetingos valstybės institucijos nustato arba sankcionuoja teisės normas ir saugo jas nuo pažeidimų.
"Teisės norma nustato galimo ir privalomo žmonių elgesio ribas, jų išorinės laisvės mastą. Teisės normos yra teisėto elgesio kriterijus (pagrindas), nes nurodo, kaip privalo elgtis visuomeninio santykio dalyviai, kad būtų užtikrinta abipusė jų teisių apsauga ir sudaromos vienodos tų teisių įgyvendinimo teisinės sąlygos." ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Dydis21.84 KB
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasTeisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Teises normu ir morales normu santykis [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Vilniaus Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • Lastauskienė
Pasidalink su draugais