Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Teisės aiškinimo samprata bei teisinės argumentacijos šaltinių problema

Teisės aiškinimo samprata bei teisinės argumentacijos šaltinių problema

  
 
 
12345678910111213141516
Aprašymas

Įvadas. Teisės aiškinimas. Teisės aiškinimo samprata. Teisės aiškinimo reikalingumas. Teisės kalba. Vidinis teisės prieštaringumas. Spragos teisėje. Įstatymų leidybos netobulumas. Teisės šaltiniai. Teisinės argumentacijos šaltinių problema ir klasifikacija. Pirminiai teisės aiškinimo šaltiniai. Antriniai teisės aiškinimo šaltiniai. Neprivalomi teisės aiškinimo šaltiniai bei šaltiniai, kuriais negalima remtis aiškinant teisė. Teisės aiškinimo kolizijos. Galimi teisės aiškinimo būdai. Išvados.

Ištrauka

Darbo tema "Teisės aiškinimo samprata bei teisinės argumentacijos šaltinių problema" pasirinkta neatsitiktinai. Įstatymų ir kitų norminių aktų aiškinimas būdingas visoms teisinio reguliavimo sritims: teisėkūrai, teisės sisteminimo ir įvairioms jos įgyvendinimo formoms. Tačiau ypač svarbu teisingai aiškinti teisę ją taikant. Teisės normos yra bendrojo pobūdžio, jomis reguliuojama daugybė konkrečių ir tuo pat metu visiškai skirtingų situacijų ir santykių. Situacijų įvairovė, teisės normų formulavimo lakoniškumas, speciali terminija, normų tarpusavio ryšiai, būtinybė atsižvelgti į kitas socialines normas ir vertinimus, o pastaruoju metu vis dažniau ir įstatymų leidybos trūkumai verčia aiškinti teisę. Kaip matyti tema yra aktuali ir nagrinėtina, todėl būtent tokia ir pasirinkta.
Darbas rašytas remiantis D. Mikelėnienės ir V. Mikelėno knyga "Teismo procesas: teisės aiškinimo ir taikymo aspektai" taip pat panaudotų šaltinių sąraše nurodytais teisės aktais.
Pirma darbo dalis skirta išsamiam teorinių ir praktinių teisės aiškinimo klausimų aptarimui. Iš pradžių apžvelgiama pati teisės aiškinimo sąvokos samprata. Tada pereinama prie teisės aiškinimo reikalingumo klausimo. Galiausiai atskirai aptariamos svarbiausios priežastys, verčiančios aiškinti teisę.
Antroje dalyje apžvelgiami teisės šaltiniai: jų argumentacijos problema ir klasifikacija. Atskirai išskiriamos ir aptariamos teisės šaltinių, kuriais remiamasi aiškinant teisę rūšys, paminimi šaltiniai, kuriais remiantis teisės aiškinti nederėtų. Darbo pabaigoje trumpai aptariama teisės aiškinimo kolizijos ir galimi teisės aiškinimo būdai, glaudžiai susiję su pirmąja darbo dalimi – teisės aiškinimu.
Siekiant neišsiplėsti, o tik aptarti pagrindinius teisės aiškinimo klausimus, į nagrinėjimo sritį neįtraukti teisės aiškinimo metodai. Pagrindinės darbe keliamos problemos: ar reikia aiškinti teisę, kodėl reikia tai daryti, kuo remiantis reikėtų tai atlikti ir kokie galimi rezultatai. Kaip reikėtų aiškinti teisę į keliamas problemas neįeina, todėl ir nenagrinėjama. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis14 puslapių 
Dydis29.7 KB
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasTeisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Teises aiskinimo samprata bei teisines argumentacijos saltiniu problema [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 14 puslapių 
  • Vilniaus Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • doc. dr. Rūta Bakševičienė
Pasidalink su draugais