Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Teisėkūros samprata, principai. Juridinė technika

Teisėkūros samprata, principai. Juridinė technika

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Įvadas. Tyrimo tikslas – atskleisti teisėkūros sampratą, teisėkūros principų svarbą, juridinės technikos ypatumus. Teisėkūros samprata. Teisėkūros principai. Teisėtumo (konstuticingumo) principas. Demokratiškumo ir viešumo principas. Humanizmo arba žmogiškumo principas. Teisėkūros profesionalumo principas. Teisinės patirties panaudojimo principas. Sisteminio požiūrio principas. Planavimo principas. Socialinio kompromiso principas. Kompetencijos reikalavimo principas. Išsamumo principas. Daugumos principas. Ekonomiškumo principas. Aktų kūrimo technikos tobulinimo principas Jurdinė technika. Juridinės technikos taisyklės. Juridinei technikai keliami reikalavimai. Išvados.

Ištrauka

Šio darbo tema – "Teisėkūros principai. Juridinė technika".
Temos aktualumas – teisėkūros procesas svarbus mūsų gyvenime tuo, kad neretai savo kasdienėje veikloje susiduriame su tam tikrais teisės aktais. Tam, kad juos suvokti, reikia pradėti nuo svarbiausio pirminio etapo – įstatymo kūrybos ir leidybos proceso – teisėkūros.
Šio darbo tyrimo objektas teisėkūros samprata, principai. Juridinė technika.
Tyrimo tikslas – atskleisti teisėkūros sampratą, teisėkūros principų svarbą, juridinės technikos ypatumus.
Tyrimo uždaviniai:
1. Atskleisti teisėkūros sampratą.
2. Aptarti teisėkūros principus.
3. Apibrėžti juridinės technikos ypatumus.
Tyrimo šaltiniai– pagrindiniai šaltiniai, kuriais buvo remiamasi rašant šį darbą buvo LR įstatymai, įstatymų lydimieji aktai..
Tyrimo metodai – mokslinės literatūros analizė ir apibendrinimas, LR teisės aktų analizė.
Pradedant kalbėti apie teisėkūrą, pirmiausia derėtų bent trumpai aptarti teisėkūros sampratą ir apibrėžti esmines jos savybes, paskirtį, tikslus.
Prof. A. Vaišvila pateikia tokį teisėkūros apibrėžimą. Anot jo, teisėkūra – tai visuomenės ar įgaliotų valstybės institucijų veikla, kuria siekiama sukurti, pakeisti arba panaikinti teisės normas atsižvelgiant į visų visuomenės narių teisių ir teisėtų interesų apsaugos bei įgyvendinimo poreikius .
S.Vansevičius taip pat pateikia panašų teisėkūros apibrėžimą.
Teisėkūra – valstybės kompetentingų institucijų ar jų įgaliotų visuomeninių organizacijų ar tautos oficiali veikla teisės normų aktams parengti ir išleisti. Tai viena svarbiausių valstybės veiklos krypčių, kurios tikslas – naikinti biurokratines kliūtis, varžančias žmogaus teises ir laisves. Kartu ji – viena iš pagrindinių grandžių, reguliuojant visuomeninius santykius. Tačiau šią sąvoką skirtingai galime traktuoti remiantis skirtingomis teisės doktrinomis, suformavusiomis ir skirtingus požiūrius. Pavyzdžiui, pozityviosios teisės paskirtis – užtikrinti prigimtines žmogaus teises atsižvelgiant tik į valstybės interesus, teisę tapatinant su įstatymu. Todėl teisę suprantant kaip valstybės sukurtą visuotinę elgesio taisyklę, teisėkūros funkcijos lyg ir išnyksta. Lyginant prigimtinę teisės sampratą su pozityviąja, kurią galime traktuoti kaip visuotinai pripažintų žmogaus prigimtinių teisių ir laisvių visuma, čia įstatymų leidyba jau ne savavališko pobūdžio, o atsižvelgianti į objektyvias, pačiame žmoguje slypinčias vertybes. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis14 puslapių 
Dydis21.56 KB
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasTeisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Teisekuros samprata principai. Juridine technika [speros.lt].doc
 
  • Referatai
  • 14 puslapių 
  • Vilniaus Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • G. Lastauskienė
Pasidalink su draugais