Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Teisiniai santykiai (6)

Teisiniai santykiai (6)

  
 
 
123456789101112131415161718192021
Aprašymas

Įžanga. Teisinių santykių sąvoka. Teisinio santykio požymiai. Teisinių santykių sąvokos ir požymiai. Teisinių santykių sandara. Teisinių santykių turinys . Teisinių santykių subjektas. teisinių santykių objektas. Teisinių santykių rūšys. Teisinių santykių atsiradimo, pasikeitimo ir nutrūkimo (pasibaigimo) pagrindai – juridiniai faktai. Išvados.

Ištrauka

Vienas svarbiausių žmonijos raidos etapų tai bendruomenės sukūrimas. Bendruomenės narius sieja daugybė įvairiausių ryšių, tai papročiai, sutartys. Visa tai pasireiškia per tam tikrus visuomeninius arba socialinius santykius.Teisės teorijai svarbu, kokiu būdu šie visuomeniniai santykiai virsta teisiniais.Be abejo tai įmanoma tik teisei reguliuojant. Todėl teisiniai santykiai – tai visuomeniniai santykiai reguliuojami teisės. Teisinis reguliavimas – tai procesas kurio metu visuomeninių santykių dalyviai gauną įsipareigojimus, prievoles, atsakomybę.Taigi teisiniai santykiai atsiranda kasdieniniame gyvenime ir yra nenutrūkstamai susiję su įvairiais gyvenimiškais santykiais. Žmonės nuolatos tampa visuomeninių santykių dalyviais, pavyzdžiui naudodamiesi visuomeniniu transportu, pirkdami prekes ir panašiai. Teisinis santykis – tai žmonių bendruomenės pagrindas. Atsiradus teisiniam santykiui šio santykio dalyviai vienas kito atžvilgiu įsipareigoję. Visų šių teisinių santykių fone yra valstybė. Ji garantuoja, kad bus laikomasi tų įsipareigojimų, kad nebus pažeidinėjamos kurio nors teisinio santykio dalyvio teisės. Jeigu esant teisiniam santykiui yra pažeidžiamos kurio nors teisinio santykio dalyvio teisės valstybė imasi įstatymiškai nustatytų, teisėtų priemonių šiai padėčiai pataisyti. Realybėje tai būtų galimybė paduoti į teismą, galimybė pasinaudoti valstybės prievartos priemonėmis. Nustatyti, kurio iš santykių dalyvių teisės pažeistos naudojamos jau išleistos teisės normos. Tačiau teisė reguliuoja ne visus žmonių poelgius, ne visada ji yra suinteresuota juos reguliuoti.
Pasirinkau šitą kurinio darbo tema norėdama labiau pagilinti žinias šioje teisės teorijos srityje ir iš visų galimų rinktis temų, šia tema radau daugiausia literatūros. Teisiniai santykiai tai, kaip jau minėjau yra visuomeniniai santykiai reguliuojami teisės. Tai pati pradžia, kai visuomenė susiduria su teise, kuomet pradeda realiai formuotis pati teisė teisė. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės kursinis darbas
KategorijaTeisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis19 puslapių 
Dydis25.84 KB
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasTeisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Teisiniai santykiai (6) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Kursiniai darbai
  • 19 puslapių 
  • Vilniaus Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • G. Lastauskienė
Pasidalink su draugais