Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Socialinės paramos sistema Lietuvoje

Socialinės paramos sistema Lietuvoje

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829303132
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslas - apibūdinti socialinės paramos sistemą Lietuvoje. Profesinių kompetencijų sąrašas. Informacinių šaltinių apžvalga. Socialinės paramos vystymosi raida ir samprata. Socialinės paramos samprata. Socialinės paramos sistemos rūšys Lietuvoje. Piniginė socialinė parama (socialinės išmokos) Socialinė parama šeimoms ir vaikams. Besilaukiančioms kūdikio moterims ir vaikus auginančioms šeimoms. Tėvų globos netekusiems vaikams. Socialinė parama mokiniams. Parama mirties atveju. Nepiniginė socialinė parama (socialinės paslaugos). Socialinių paslaugų sąvoka bei jų klasifikavimas. Socialinių paslaugų teikimo principai. Vokietijos socialinė paramos sistema. Darbo metodai ir priemonės. Darbo rezultatai ir jų aptarimas. Išvados ir rekomendacijos.

Ištrauka

Žmogus visais amžiais siekia save atskleisti kaip asmenybę, kaip vienetą, tik su jam būdingomis savybėmis, originaliu mąstymu, savęs pažinimu, užsibrėžtų tikslų siekimu, atrasti save šeimoje, visuomenėje. To žmogus siekia įvairiais būdais ir priemonėmis: per mastymą, mokslą, meną, bendravimą, darbą. Vis dėl to gyvenimas kartais " pakiša" koją, ir ne visada žmogus gali save atkleisti, ir užsidirbti pragyvenimui, nes žmogaus negalima apsaugoti nuo tokių socialinės rizikos veiksnių kaip nedarbas, invalidumas, senatvė ir pan. Taip susikuria tam tikros kategorijos asmenų, kuriems yra reikalinga socialinė parama. Atsižvelgiant į tai, mano pasirinkta tema ir yra siekiama atskleisti kokia visuomenės problema, kad kaskart vis daugiau atsiranda žmonių, kuriems tos socialinės paramos prireikia.
Darbo problema. Socialinė parama yra aktuali visai visuomenei, tiek norintiems ją gauti, tiek norintiems ją suteikti. Apie socialinę paramą yra labai daug kalbėta, išleisti teisiniai aktai: Lietuvos Respublikos Piniginės socialinės paramos nepasiturinčioms šeimoms ir vieniems gyvenantiems asmenims įstatymas, Lietuvos Respublikos Socialinių paslaugų įstatymas, kurie reguliuoja socialinę paramą, parašyta knygų : Juozas Tartilas, 2005 m. " Socialinės saugos pagrindai", Margarita Išoraitė " Socialinių paslaugų administravimas". Šia tema nėra atlikta iki galo išsamių tyrimų, todėl tyrimo problemą sudaro trys probleminiai klausimai:
1. Kokiu tikslu kuriama socialinės paramos sistema Lietuvoje?
2. Kodėl būtina socialinė paramos sistema Lietuvoje?
3. Kiek efektyvi socialinės pramos sistema Lietuvoje?
Darbo objektas- socialinė paramos sistema Lietuvoje.
Darbo tikslas - apibūdinti socialinės paramos sistemą Lietuvoje.
Darbo uždaviniai:
1. Pateikti socialinės paramos sistemos Lietuvoje atsiradimo prielaidas;
2. Apžvelgti socialinės paramos rūšis Lietuvoje;
3. Palyginti Lietuvos Respublikos ir Vokietijos socialinės paramos sistemas.
Darbo struktūrą sudaro:
Kursinis darbas "Socialinės paramos sistema" susideda iš 6 pagrindinių skyrių, kurie yra dar smulkiau skaidomi į poskyrius.
Pirmojoje pagrindinėje darbo dalyje, tai yra įvade yra aptariama darbo problema, objektas, tikslas ir darbo uždaviniai, taipogi pateikiamas profesinių kompetencijų sąrašas.
Informacinių šaltinių apžvalgoje yra apžvelgiama socialinės paramos atsiradimo raida ir socialinės paramos samprata, Socialinės paramos sistemos rūšys
Trečiajame skyriuje yra aprašoma darbo metodai ir priemonės
Ketvirtajame skyriuje darbo rezultatai ir jų aptarimas, yra apibendrinama kas buvo rašyta informacinių šaltinių apžvalgoje
Penktajame skyriuje yra aptariama darbo medžiaga bei padarytos susistemintos išvados. Visa literatūra, kuri buvo naudojama rašant šį kursinį darbą, yra surinkta, susisteminta bei pateikta literatūros sąraše. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės kursinis darbas
KategorijaTeisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis29 puslapiai 
Dydis58.12 KB
Švietimo institucijaSocialinių mokslų kolegija
FakultetasTelšių filialas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Socialines paramos sistema Lietuvoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Kursiniai darbai
  • 29 puslapiai 
  • Socialinių mokslų kolegija / 3 Klasė/kursas
  • lekt. Jūratė Paulauskienė
Pasidalink su draugais