Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Kriminalistinės technikos tendencijos ir perspektyvos

Kriminalistinės technikos tendencijos ir perspektyvos

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930313233
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslas – nustatyti, kokios šiuo metu vyrauja kriminalistinės technikos plėtojimosi tendencijos bei kokios jos ateities perspektyvos. Kriminalistikos technikos bendroji charakteristika. Kriminalistikos technikos sąvoka. Kriminalistinės technikos vieta galiojančiame BPK bei praktinėje veikloje. Kriminalistinės technikos reikšmė bei paskirtis. Atskirų kriminalistikos technikos metodų apžvalga. Kriminalistinė technika: tendencijos ir perspektyvos. Informacinių technologijų įtaka kriminalistikai. Biometrija – neišnaudota niša. Mokslo pasiekimai atskirose srityse. Išvados. Zusammenfassung.

Ištrauka

Peržvelgus nusikalstamumo statistiką Lietuvoje tampa aišku, kad ikiteisminio tyrimo įstaigų pareigūnams bei teismui tenka nemažas darbo krūvis. Remiantis skaičiais, tik mažiau nei trečdalis padarytų nusikalstamų veikų ištiriamos per tuos pačius metus . Nusikalstamų veikų išaiškinamumą sąlygoja daugelis veiksnių, tarp jų – ir panaudojama technika juos aiškinantis bei tiriant.
Mūsų darbo objektas – kriminalistinė technika, jos vystymosi tendencijos bei ateities perspektyvos. Kriminalistinė technika – vienas pagrindinių darbo "šaltinių" ikiteisminių tyrimo įstaigų pareigūnams, kurių veikla susijusi su nusikalstamų veikų atskleidimu bei ištyrimu ir dažnai būtent nuo tinkamų kriminalistinės technikos priemonių pasirinkimo bei jų panaudojimo priklauso sėkminga ikiteisminio tyrimo baigtis.
Mokslui plačiąja prasme žengiant į priekį, kuriant naujas technologijas, atsirandant naujų inovacijų, tobulėja ne tik padarytų nusikaltimų technika – privalo tobulėti ir kriminalistinė technika. Kriminalistinė technika siaurąja prasme suprantama tik kaip aparatų, prietaisų, įrengimų, įrenginių ir pan. visuma turi neatsilikti, t. y. išnaudoti mokslo pasiekimus tam, kad galėtų suteikti siekiamą rezultatą – padėti atskleisti ir išaiškinti padarytas nusikalstamas veikas bei užtikrinti jų prevenciją. Todėl vien jau tai, kad gyvename technologijų amžiuje, kai daugelis funkcijų yra mašinizuojamos, žmogaus rankų darbą pakeičia kompiuterinės sistemos, o nusikalstamų veikų daugėja, lavėja jų padarymo būdai suponuoja būtinybę kalbėti apie tai, kaip kriminalistinė technika gali "prisijaukinti" mokslą ir išnaudoti jo teikiamas galimybes. Taigi mūsų darbo aktualumą ir lemia tų aplinkybių junginys, jog visuomeniniame gyvenime diegiamos technologinės naujovės, kurias dažnai išnaudoja nusikaltėliai, o, norint, kad teisingumas būtų įvykdytas ir valstybė vykdytų savo kaip "naktinio sargo" funkcijas, privaloma ne tik paisyti naujų technologijų, bet ir jas įdiegti kriminalistikos technikos prasme.
Šio darbo tikslas – nustatyti, kokios šiuo metu vyrauja kriminalistinės technikos plėtojimosi tendencijos bei kokios jos ateities perspektyvos. Tikslui pasiekti keliami tokie uždaviniai: apibūdinti kriminalistinės technikos sampratą, trumpai apžvelgti mokslinėje literatūroje nurodytas atskiras kriminalistinės technikos sritis bei jos dabartines vystimosi tendencijas ir ateities perspektyvas.
Tam, kad kuo geriau atskleistume mūsų nagrinėjamą temą, naudosimės ne tik Lietuvos Respublikos teisine baze, Lietuvos mokslininkų veikalais, bet ir užsienio valstybių, konkrečiai Rusijos Federacijos, patirtimi, moksliniais straipsniais, disertacijomis. Šią valstybę lyginamajam aspektui pasirinkome todėl, kad joje kriminalistika kaip mokslas yra labai pažengęs bei išvystytas, šia tema yra daug mokslinės literatūros, kurioje išsamiai analizuojama ne tik kriminalistinės technikos charakteristika, bet ir jos problemos, šiandienos aktualijos bei plėtimosi galimybės.
Darbe bus panaudojamas ne tik literatūrinės analizės, bet ir lyginamasis, sisteminis metodai. Mūsų nuomone, šis darbas turi ne tik teorinę, bet ir praktinę reikšmę: žvelgiant iš mokslo pažangos pusės bei remiantis kitų valstybių patirtimi, galima daryti bent jau hipotetines prielaidas, kokia linkme kriminalistinė technika gali plėtotis Lietuvoje bei kokios jos ateities perspektyvos. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės kursinis darbas
KategorijaTeisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis30 puslapių 
Dydis53.36 KB
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
FakultetasViešojo saugumo fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Kriminalistines technikos tendencijos ir perspektyvos [speros.lt].doc
 
  • Kursiniai darbai
  • 30 puslapių 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • J. Juškevičiūtė
Pasidalink su draugais