Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Teisinė rekreacinė aplinka (2)

Teisinė rekreacinė aplinka (2)

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslas – išanalizuoti teisinę rekreacinę aplinką. Teisinės rekreacinės aplinkos samprata, dalykas; teisinių santykių rekreacinėje aplinkoje samprata. Teisinius santykius rekreacinėje aplinkoje reguliuojančios teisės šakos, jų tarpusavio santykis. Teisinių santykių rekreacinėje aplinkoje reguliavimo metodai. Užduoties sprendimas. Išvados.

Ištrauka

Pastaruoju metu vis didesnę reikšmę įgyja turizmo verslas ir jam skiriamas prioritetinis vaidmuo. Daugelyje šalių turizmas tampa viena pagrindinių ūkio šakų. Lietuvoje turizmas ir rekreacija taip pat įgyja vis didesnį prioritetą. Atsižvelgiant į jo reikšmę Lietuvos ekonomikos augimui, siekiama plėtoti turizmo sferą ir stiprinti tarptautinį konkurencingumą. Ypatingai dabar, kai Lietuvos Respublika integravosi į Europos Sąjungą, turizmas ir rekreacija įgyja dar didesnį vaidmenį.
Rekreacijos samprata labai plati ir skirtinga. Tai lemia kiekvieno žmogaus individualumas, psichinė būsena, skirtingi pomėgiai. Kiekvienas individas pasirinkdamas poilsio, atsipalaidavimo būdą sukuria savo rekreaciją. Fizinių ir dvasinių jėgų atgavimo procesas suteikia pasitenkinimo bei laimės jausmą. Nuo rekreacijos priklauso žmogaus fizinis ir protinis pajėgumas dirbti ir užsidirbti. Turėdamas pakankamai lėšų, žmogus turės galimybę nusipirkti rekreacines paslaugas. Tokiu būdu jis susidurs su teisine rekreacine aplinka, t.y. su teisės šakomis, patenkančiomis į rekreacijos ir turizmo aplinką.
Darbo tikslas – išanalizuoti teisinę rekreacinę aplinką.
Darbo uždaviniai:
1. pateikti teisinės rekreacinės aplinkos sampratą;
2. išanalizuoti teisinius santykius rekreacinėje aplinkoje reguliuojančios teisės šakas ir jų tarpusavio santykį;
3. išnagrinėti teisinių santykių rekreacinėje aplinkoje reguliavimo metodus;
4. išspręsti pateiktą situaciją.
Darbo metodai:
įstatymų ir literatūros šaltinių sisteminimas ir analizė;
internetinių šaltinų nagrinėjimas;
pateiktos situacijos sprendimas, remiantis įstatymais ir literatūros šaltiniais.
Rekreacija (lot. recreatio - atstatymas) – žmogaus dvasinių ir fizinių jėgų atgavimo procesas, tačiau ši sąvoka labai plati ir gali būti nagrinėjama per žmogiškuosius faktorius, tokius kaip veiksniai, įtakojantys rekreacijos būdo pasirinkimą arba tų veiksnių grupės, lemiančios žmogaus rekreacines galimybes. Taigi, rekreacija kartu ir jos aplinka svarbi žmonių dvasinių bei fizinių jėgų atstatymui, kelionėms. Rekreacija tai ne tik kelias į socialinę, asmeninę ir sveikatos pilnatvę, bet ir pati veikla, jos sukeliami potyriai žmogų daro tobulesnį, dvasiškai stipresnį, aktyvesnį. Rekreacija vertinga tuo, kad padeda išspręsti socialines problemas. Rekreacinės laisvalaikio įstaigos gali padėti atgauti emocinę ir moralinę ramybę. Svarbiausia tai, kad rekreacinė veikla ne tik atstato prarastas jėgas, bet ir pažadina žmogui norą tobulėti kaip asmenybei.
Rekreacija ir turizmas taip pat galimi suprasti kaip žmogiškosios kultūros dalys. Pastarosios veiklos, kaip beje ir visos kitos žmogiškosios veiklos, yra vykdomos tam tikroje aplinkoje, kuri apsprendžia šių veiklų vykdymo tvarką, būdus. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis13 puslapių 
Dydis43.52 KB
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
FakultetasSveikatos mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word 2007 Teisine rekreacine aplinka (2) [speros.lt].docx
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 13 puslapių 
  • Klaipėdos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • A. Velutis
Pasidalink su draugais