Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Privačių juridinių asmenų steigimas

Privačių juridinių asmenų steigimas

  
 
 
1234567891011121314151617
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslas – aprašyti privačių juridinių asmenų steigimo ypatumus. Juridinio asmens apibūdinimas. Juridinio asmens apibrėžimas. Juridinių asmenų klasifikacija. Privataus juridinio asmens apibrėžimas. Privačių juridinių asmenų steigimas. Akcinių bendrovių steigimas. Akcinės ir uždarosios akcinės bendrovės steigimo panašumai ir skirtumai. Ūkinių bendrijų steigimas. Individualios įmonės steigimas. Žemės ūkio ir kooperatinės bendrovės steigimas. Kitų privačių juridinių asmenų steigimas. Išvados.

Ištrauka

Teisė yra kasdieninis mūsų gyvenimo palydovas. Tiek žmonės, tiek įvairios organizacijos, tenkindami savo interesus, dalyvauja įvairiuose visuomeniniuose santykiuose. Tokių santykių dalyviai, fiziniai ir juridiniai asmenys, privalo paklusti istoriškai susiklosčiusioms bei valstybės nustatytoms taisyklėms, reguliuojančioms jų elgesį.
Juridinis asmuo yra teisės subjektas, kuriam teisės normos pripažįsta juridinio asmens statusą. Teisinį asmens subjektiškumą nustato nacionalinė teisė. Juridinis asmuo yra savo pavadinimą turinti įmonė, įstaiga ar organizacija, kuri gali savo vardu įgyti ir turėti teises bei pareigas, būti ieškovu ar atsakovu teisme. Ji turi savo vidaus taisykles, nuostatus, tvarkas, valdymo institucijas, sąskaitą.
Juridiniai asmenys skirstomi į viešuosius ir privačiuosius. Privatieji juridiniai asmenys yra juridiniai asmenys, kurių tikslas yra tenkinti privačius interesus.
Privatieji juridiniai asmenys gali turėti ir įgyti bet kokias civilines teises ir pareigas, išskyrus tas, kurioms atsirasti reikalingos tokios fizinio asmens savybės kaip lytis, amžius bei giminystė. Privatus juridinis asmuo gali užsiimti bet kokia komercine ūkine veikla, jos neįvardijęs įstatuose, išskyrus tą veiklą, kurią įstatymai draudžia.
Darbo objektas – privačių juridinių asmenų steigimas.
Darbo tikslas – aprašyti privačių juridinių asmenų steigimo ypatumus.
Darbo problema: Kaip yra steigiami privatūs juridiniai asmenys?
Darbo uždaviniai:
1. Apibrėžti juridinio asmens sąvoką;
2. Aptarti juridinių asmenų klasifikaciją;
3. Išanalizuoti privataus juridinio asmens apibrėžimą;
4. Pateikti skirtingų privačių juridinių asmenų steigimo ypatumus.
Darbo metodai:
Mokslinės literatūros šaltinių analizė;
Internetinių šaltinių analizė.
Juridinė lygybė teisėje yra teisių imtis savarankiška veikla lygybė. Orientuojantis į teisinę valstybę pirmumą reikia teikti teisinei lygybei, skelbiančiai, kad žmonės teisiniu požiūriu lygūs tik startuodami, t.y. jiems leidžiama imtis bet kurios įstatymų neuždraustos veiklos, naudotis tuo pačiu teisiniu asmens teisių gynybos mechanizmu, jie atsakingi pagal tuos pačius įstatymus ir kita (Vaišvila, 2000, p. 140).
Juridinis asmuo – teisės subjektas (kaip ir fizinis asmuo); asmuo (organizacija), kuriam teisės normos (įstatymai) pripažįsta juridinio asmens statusą. Teisinį asmens subjektiškumą nustato nacionalinė teisė.
Juridinis asmuo yra savo pavadinimą turinti įmonė, įstaiga ar organizacija, kuri gali savo vardu įgyti ir turėti teises bei pareigas, būti ieškovu ar atsakovu teisme. Ji turi savo vidaus taisykles, nuostatus, tvarkas, valdymo institucijas, sąskaitą (Juridinis asmuo, 2011-02-13).
Įmonės, įstaigos ar organizacijos pavadinimas yra juridinio asmens nuosavybė, kuri visuomet egzistuoja kartu su juridiniu asmeniu. Tai reiškia, kad įmonės, įstaigos ar organizacijos pavadinimas negali būti parduotas ar perduotas kito asmens nuosavybėn atskirai nuo juridinio asmens. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis14 puslapių 
Dydis44.29 KB
Švietimo institucijaŠiaulių valstybinė kolegija
FakultetasVerslo ir technologijų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word privaciu juridiniu asmenu steigimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 14 puslapių 
  • Šiaulių valstybinė kolegija / 2 Klasė/kursas
  • V. Šimkienė
Pasidalink su draugais