Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Teisė kaip civilizacijos reiškinys

Teisė kaip civilizacijos reiškinys

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930313233
Aprašymas

Įvadas. Teisės atsiradimas ir jos raida. Teisės raida. Teisė – vystantis civilizacijai. Senovės teisė ir jos bruožai. Antikos teisė. Atėnų teisė. Romėnų teisė, jos bruožai ir kodifikacija. Svarbiausi romėnų teisės raidos bruožai. Teisė viduramžiais. Teisė viduramžių vakarų Europoje. Genčių (tautų teisė). Barbarų teisė ir barbarų įstatymai. Salijų įstatymas (Lex Salica). Baudžiamoji teisė Salijų įstatyme. Anglosaksų genčių teisė. Kanonų teisės atsiradimas, raida ir šaltiniai. Kanonų teisės šaltiniai. Romėnų teisė viduramžiuose. Romėnų teisės atgimimas . Romėnų teisės suvokimas ir perėmimas. Karalių vaidmens teisės vystymosi raida. Teisė viduramžių Rytų Europoje. Bizantijos teisė. Naujos ir naujausios teisės istorija. Išvada.

Ištrauka

Šio darbo tikslas papasakoti apie teisės atsiradimą ir jos raidą, kaip ji kūrėsi ir tobulėjo, kokią reikšmę turėjo vystantis civilizacijai.
Labai svarbus darbo uždavinys ,tai atkurti teisės raidos vystimosi stadijas, nes šiuolaikinėje visuomenėje mažai kas žino ar domisi teisės istorija. Ši tema tikrai aktuali visiems besidomintiems teise. Svarbu išanalizuoti jos vystimosi pradžią, kur ir kaip ji atsirado? Kokią įtaką darė valstybei ir žmogui? Kaip prasidėjo jis vystimasis, kokia ji buvo ir kokius pėdsakus paliko ?
Darbe pasakojama kaip teisė veikė pirmykščią visuomenę ir kaip ją tobulino.Nuo seniausių laikų žinoma, kad nė viena žmonių visuomenė negali normaliai gyvuoti ir vystytis, jei nepaisomos joje galiojančios elgesio normos ir taisyklės. Galime teigti, kad teisė tai svarbus civilizacijos reiškinys, kuris turi svarbius raidos pokyčius ir jų visuma leidžia juos išskirti į tam tikrus laikotarpius, turinčius pradžią ir pabaigą.
Teisės istorija yra žymiai trumpesnė nei žmonijos istorija, tačiau taip pat skaičiuoja tūkstantmečius. Istorijos eigoje vienos teisinės sistemos keitė kitas ,tačiau visumoje teisės vaidmuo visuomenėje palaipsniui augo ir stiprėjo.
Manyta, kad teisė atsirado ne staiga ir ne tuščioje vietoje, o iš dalies buvo parengta reguliuojant pirmykštės visuomenės socialinį gyvenimą. Teisė galėjo save išlaikyti ir tobulėti savo pačios pagrindu.
Teisės kūrimasis – ilgas istorinis procesas, nuėjęs sudėtingus ir konkrečių istorinių civilizacijų, tautos raidų savitumų, mokslo vienoje ar kitoje šalyje nulemtus etapus. Pagrindinis teisės sistemos kūrimosi pradas buvo ideologizuota prigimtinės teisės.
Teisės istorijos raida pradedama nagrinėti nuo teisės ištakų ir teisės įgyvendinimo būdų, apžvelgiant raidos pokyčius, vykusius praeityje ir vykstančius mūsų gyvenamuoju laikotarpiu.
Kadangi Romėnų teisė žmonijos istorijoje užima ypatingą vietą, tai šiame darbe bus daug skiriama analizuoti Romėnų teisę, kaip jos raidos etapais keitėsi ir vystėsi teisė.
Besivystanti teisė labai sparčiai keitė žmonių socialinį, ekonominį gyvenimą ir reguliavo jų tarpusavio santykius. Visuomenėje nuo seno susiklostę papročiai pamažu evoliucionavo į teisės normas. Todėl šiais laikais kiekvienas žmogus gyvena valstybės forma organizuotoje ir iš esmės normų reguliuojamoje visuomenėje. Kiekvienoje valstybėje veikia joje priimti įstatymai, kiti teisės aktai, reguliuojantys įvairius žmonių tarpusavio santykius. Kad valstybėje vyrautų tvarka ir drausmė, jos piliečiai turi žinoti bent svarbiausias joje galiojančias bendravimo taisykles ir elgtis taip, kaip to reikalauja jos įstatymai. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės kursinis darbas
KategorijaTeisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis30 puslapių 
Dydis56.77 KB
Švietimo institucijaTarptautinė teisės ir verslo aukštoji mokykla
FakultetasTeisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Teise kaip civilizacijos reiskinys [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Kursiniai darbai
  • 30 puslapių 
  • Tarptautinė teisės ir verslo aukštoji mokykla / 1 Klasė/kursas
  • L. Novikovienė
Pasidalink su draugais