Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Bendrosios dalinės nuosavybės teisės įgyvendinimo ypatumai

Bendrosios dalinės nuosavybės teisės įgyvendinimo ypatumai

  
 
 
12345678910111213141516171819202122
Aprašymas

Įvadas. Bendrosios nuosavybės teisės samprata. Bendrosios nuosavybės teisės turinys. Valdymas. Naudojimasis. Disponavimas Bendrosios nuosavybės teisės įgijimas. Bendrosios nuosavybės teisės įgyvendinimo ypatumai. Bendrosios nuosavybės teisės rūšys. Bendrosios dalinės nuosavybės teisė. Bendrosios jungtinės nuosavybės teisė. Bendroji dalinė nuosavybė ir jos ypatumai. Bendrosios dalinės nuosavybės teisės pasibaigimo pagrindų ir tvarkos ypatumai. Bendrosios dalinės nuosavybės teisės įgyvendinimas. Bendrosios dalinės nuosavybės teisės dalyvių teisės ir pareigos naudojimosi turtu ir jo išlaikymo srityje. Bendrosios dalinės nuosavybės teisės dalyvio teisė perleisti savo dalį. Pirmenybės teisė pirkti parduodamas dalis bendrosios nuosavybės teisėje. Nuosavybės teisės atsiradimas ir pasibaigimas. Išvados.

Ištrauka

Nuosavybės teisė yra plačiausia savo turiniu absoliuti teisė. Nuosavybės teisės instituto uždavinys yra reguliuoti visuomenėje egzistuojančius nuosavybės santykius. Nuosavybė teisinėje sistemoje užima labai svarbų vaidmenį. Galbūt dėl šios priežasties nuosavybės teisė, jos apsauga bei ribojimai yra įtvirtinti kiekvienos šalies aukščiausią juridinę galią turinčiuose teisės aktuose. Kaip antai, Lietuvos Respublikos Konstitucijoje.
Mano darbo tema – bendroji dalinės nuosavybės teisė ir jo įgyvendinimo ypatumai, - kuri sąlygoja mano darbo tikslą – atskleisti bendrosios dalinės nuosavybės teisės sampratą bei pateikti jos rūšis.
Siekdamas kuo giliau panagrinėti šią temą iškėliau sau šiuos uždavinius:
1. pateikti bendrosios nuosavybės teisės sampratą;
2. atskleisti bendrosios nuosavybės teisės turinį;
3. pateikti bendrosios nuosavybės teisės įgijimo pagrindus;
4. aptarti bendrosios nuosavybės teisės įgyvendinimo ypatumus;
5. išanalizuoti bendrosios nuosavybės teisės rūšis.
Rašydamas darbą naudojausi įvairia literatūra: dabar Lietuvoje galiojančiais norminiais aktais, taip pat įvairių autorių darbais bei vadovėliais.
Prieš atskleidžiant bendrosios nuosavybės sampratą, manau, kad visų pirma reikėtų išsiaiškinti, kas yra nuosavybės teisė apskritai.
Nuosavybės teisė – tai teisė savo nuožiūra, nepažeidžiant įstatymų ir kitų asmenų teisių ir interesų, valdyti, naudoti nuosavybės teisės objektą ir juo disponuoti.
Nuosavybė yra idealus (nematerialus) reiškinys - tai santykis tarp žmonių dėl daiktų ir kt. turto, todėl ji negali būti apribota nei laike, nei erdvėje.
Nuosavybė yra labai svarbi ir ginama įstatymo:
"Nuosavybė neliečiama.
Nuosavybės teises saugo įstatymas.
Nuosavybė gali būti paimta tik įstatymo nustatyta tvarka visuomenės poreikiams ir teisingai atlyginant."
Kiekvienas fizinis ar juridinis asmuo turi teisę disponuoti savo nuosavybe. Iš nieko negali būti atimta jo nuosavybė, nebent visuomenės interesais ir tik remiantis įstatymu arba tarptautinės teisės bendraisiais principais.
Aukščiau išdėstytos nuostatos jokiu būdu neturi riboti valstybės teisės leisti įstatymus, kokių jai reikia, kad galėtų kontroliuoti, ar nuosavybė naudojama remiantis visuomenės interesais, arba, kad garantuotų mokesčių, kitų rinkliavų ir baudų mokėjimą.
Bendroji nuosavybės teisė yra suprantama dviem prasmėmis:
1. Bendroji nuosavybės teisė objektyviąja prasme – tai visuma teisės normų, reguliuojančių nuosavybės santykius dėl tam tikro turto priklausymo keliems asmenims ir suteikiančių jiems galimybę šį turtą valdyti, juo naudotis ir disponuoti.
2. Bendroji nuosavybės teisė subjektyviąja prasme – tai kelių asmenų (savininkų) teisė į tam tikrą turtą bendrosios nuosavybės teise keliems asmenims gali priklausyti vienas daiktas ar daiktų visuma. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis21 puslapis 
Dydis41.67 KB
Švietimo institucijaTarptautinė teisės ir verslo aukštoji mokykla
FakultetasTeisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word 2007 Bendrosios dalines nuosavybes teises igyvendinimo ypatumai [speros.lt].docx
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 21 puslapis 
  • Tarptautinė teisės ir verslo aukštoji mokykla / 2 Klasė/kursas
Pasidalink su draugais