Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Socialinių teisės normų samprata ir klasifikacija

Socialinių teisės normų samprata ir klasifikacija

  
 
 
123456789101112131415161718192021
Aprašymas

Įvadas. Socialinių normų samprata. Socialinių teisės normų klasifikavimo principai. Teisinis paprotys socialinių normų struktūroje. Papročių ir moralės santykis. Išvados.

Ištrauka

Temos aktualumas. Socialinės teisės normos yra teisinio reguliavimo priemonės, norminis visuomeninio santykio modelis, dažniausiai nustatytas ir garantuojamas valstybės. Tai lemia ypatingą jų vietą plėtojantis teisei.
Vertybinio požiūrio įsileidimas į teisės mokslą kartu reikš ir subjektyvumo pripažinimą arba palaikymą (tuos pačius dalykus skirtingi žmonės vertina skirtingai), kad mokslinė tiesa - grynas objektyvumas, o tikrojo moksliškumo etalonas - gamtos mokslai. Absoliutinant tiesos objektyvumą ignoruotas faktas, kad tiesa yra turinio (objektyvumo) ir formos (subjektyvumo - žmogaus pažintinių galių) vienovė ir kad tiesa tik todėl yra istorinė, kad jai būdingas tapsmas, kad jos egzistavimo forma subjektyvi (priklausoma nuo žmogaus). Tiesa neegzistuoja šalia žmogaus, nes ji yra ne savaiminė duotybė, o žmogaus tiesa, todėl atspindi ne tik objektyvią tikrovę, bet ir tam tikro meto pažintines žmogaus galias suvokti tą tikrovę, kurios galiausiai taip pat yra objektyviai determinuotos.
Darbo tikslas – pateikti socialinių teisės normų sampratą ir klasifikaciją.
Darbo uždaviniai:
1. Apibūdinti socialinių teisės normų principus;
2. Apibūdinti papročių ir moralės santykį;
3. Pateikti išvadas.
Atsižvelgiant į tai, kas nustato socialinę normą ir kuo garantuoja jos vykdymą, socialinės normos yra skirstomos į moralės normas, papročius, visuomeninių organizacijų, arba korporatyvines, normas, teisės normas.
Teisės teorija pirmiausia siekia pažinti, kas yra teisė, kodėl žmonės sukuria tokį jų elgesį socializuojantį įrankį kaip teisė, kas lemia jo pobūdį ir turinio permainas, kodėl įvairiose epochose ir įvairiose tautose jis vis kitoks, kaip teisė turėtų būti plėtojama, kad pajėgtų konkrečioje tautoje konkrečiu laiku užtikrinti asmens saugumą, socialinę santarvę ir socialinį stabilumą. Tai bendriausi teisės teorijos klausimai, kurie bendrais bruožais aprėžia tolimiausias teisės teorijos interesų ribas.
Neperžengiant tam tikrų ribų ta tvarka gali būti nustatoma, keičiama žmonių nuožiūra (atsižvelgiant į jų tarpusavio jėgų santykį). Žmogus turi santykiškai laisvą valią, vadinasi, gali iš dalies laikinai nustatyti ir kitokią socialinę tvarką, negu reikalauja tam tikrų reiškinių prigimtis. Visuomenėje nusistovi tam tikra visuotinai privaloma socialinė tvarka tik todėl, kad taip norėjo atitinkamus interesus ir socialinės jėgos persvarą turinčių žmonių grupė, kuriai nustatyti tokią tvarką yra palankiausias būdas įgyvendinti savo interesus. Jeigu šie žmonės panorės kitaip ir socialinių jėgų persvara išliks jų naudai, tai bendra visuomeninio gyvenimo tvarka gali radikaliai pasikeisti. Vieni žmonės, disponuojantys jėgos persvara, gali kitiems smurtu primesti savo interesus išreiškiančią tvarką.
Socialinės tvarkos kūrėjas yra pats žmogus, veikiantis savo interesais, ir kad ta tvarka - tai tik jėgos persvarą turinčio ir tam tikrais interesais besivadovaujančio žmogaus (žmonių grupių) kūrinys, įgyjantis visiems privalomo elgesio taisyklių (įstatymų) sistemos pavidalą.
Todėl ta tvarka gali būti ne tik aprašoma, kokia ji yra, bet ir vertinama, kokia ji turi ar gali būti, kad atitiktų tam tikrų socialinių grupių siekius ir interesus. O tai reiškia, kad jai gali būti taikomos gėrio ir blogio, teisingumo ir savivalės kategorijos. Kadangi visuomenė yra socialiai diferencijuota (ją sudaro įvairių interesų socialinės grupės), tai kiekviena tokia grupė gali turėti skirtingas tos pačios socialinės tvarkos vizijas ir skirtingai jas vertinti. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės kursinis darbas
KategorijaTeisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis19 puslapių 
Dydis34.86 KB
Švietimo institucijaTarptautinė teisės ir verslo aukštoji mokykla
FakultetasTeisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Socialiniu teises normu samprata ir klasifikacija [speros.lt].doc
 
  • Kursiniai darbai
  • 19 puslapių 
  • Tarptautinė teisės ir verslo aukštoji mokykla / 1 Klasė/kursas
Pasidalink su draugais