Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Intelektinės nuosavybės teisinė apsauga elektoninėje erdvėje

Intelektinės nuosavybės teisinė apsauga elektoninėje erdvėje

  
 
 
123456789101112131415161718
Aprašymas

Įvadas. Intelektinės nuosavybės samprata. Intelektinės nuosavybės teisės sistema. Intelektinės nuosavybės raida elektroninėje erdvėje. Intelektinės nuosavybės elektroninėje erdvėje reikšmė. Teisės saugomų vertybių ir interesų pažeidimų elektroninėje erdvėje klasifikavimas ir bendrosios ypatybės, skirtumai nuo tradicinių teisės pažeidimų. Kompiuterių programų apsaugos teisiniai aspektai. Išvados.

Ištrauka

Darbo aktualumas ir reikšmingumas. Žinių visuomenėje intelektinė nuosavybė atlieka ypač svarbia socialine funkcija, kadangi ji užtikrina inovacijų ir naujai sukurtu žinių teisine apsauga. Sparčiai besivystant informacinėms technologijoms, intelektinės nuosavybės formoms, tradicinės žinios apie naujausius intelektinės nuosavybės apsaugos budus, pažeidimus ir jų prevencijos budus sparčiai sensta ir kinta. Ypač tai tampa aktualu, kai vis daugiau informacinės veiklos žmonija perkelia i elektronine erdve, o internetas tampa ne prabanga, o kasdieninė socialiniu-teisiniu santykiu terpė. Per pastarąjį dešimtmeti, intelektinės nuosavybės teisiu pažeidimai tapo labiausiai paplitusia teisės pažeidimu forma internete, taip pat sparčiai augančia bendrojo nusikalstamumo sudedamąja dalimi, be to pažeidimai peržengė visas nacionalinių valstybių sienas.
Darbo objektas – intelektinės nuosavybės teisinė apsauga elektroninėje erdvėje.
Darbo tikslas – išnagrinėti intelektinės nuosavybės sampratą, raidą elektroninėje erdvėje, o taip pat reikšmę, išnagrinėti teisės saugomų vertybių ir interesų pažeidimų elektroninėje erdvėje klasifikavimą, skirtumus nuo tradicinių teisės pažeidimų, išanalizuoti kompiuterių programų apsaugos teisinius aspektus.
Baigiamojo darbo tikslui pasiekti keliami šie uždaviniai:
1. Išnagrinėti intelektinės nuosavybės sampratą.
2. Išnagrinėti teisės saugomų vertybių ir interesų pažeidimus elektroninėje erdvėje.
3. Išanalizuoti kompiuterių programų apsaugos teisinius aspektus.
Tyrimo metodai. Rengiant darbą autorius naudojo teisės normų lyginamąjį, loginį, analizės, aprašomąjį ir kitus metodus. Teisės normų lyginamasis ir analizės metodas leido lyginti ir vertinti teisės aktus, reglamentuojančius intelektinės nuosavybės apsaugą. Aprašomasis, sisteminės analizės ir statistiniai metodai taikyti analizuojant kokios pagrindinės žmogaus vertybės yra pažeidžiamos kėsinantis į asmens nuosavybę elektroninėje erdvėje. Informacijos šaltinių apžvalga. Autorius rengdama darbą naudojosi teisės norminiais aktais, Lietuvos Respublikos Konstitucija, civiliniu kodeksu, įstatymais, bei kitais teisės aktais. Naudota ir specialioji literatūra: V.Guobys. Intelektualinės nuosavybės apsauga Lietuvoje.
Darbo struktūra ir apimtis. Darbą sudaro įvadas, 3 dalys, išvados, 12 pozicijų literatūros sąrašas. Darbo apimtis – 18 puslapių. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės kursinis darbas
KategorijaTeisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis16 puslapių 
Dydis29.76 KB
Švietimo institucijaUtenos kolegija
FakultetasVerslo ir technologijų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word intelektines nuosavybes teisine apsauga elektonineje erdveje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Pasidalink su draugais