Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Advokato atsisakymas vesti bylą

Advokato atsisakymas vesti bylą

Aprašymas

Įvadas. Advokato atsisakymas vesti bylą. Išvados.

Ištrauka

Vienas iš svarbiausių teisinės valstybės elementų – asmens teisių ir teisėtų interesų gynyba. Su šios vertybės užtikrinimo siekiu sistemiškai susijusi advokatūra – Lietuvos Respublikos Konstitucijoje tiesiogiai (31 straipsnyje) ir netiesiogiai numatytas asmens teisių ir interesų gynybos bei atstovavimo institutas.
Atstovavimas teisme – savarankiškas civilinio proceso institutas, kurio tikslas yra užtikrinti tinkamą byloje dalyvaujančių asmenų subjektyvinių teisių ir įstatymo saugomų interesų apsaugą bei gynybą. Civilinės bylos vedimas teisme daugeliui mūsų visuomenės narių yra labai sudėtinga užduotis. Asmeniui, neturinčiam teisinio išsilavinimo, išties sunku dėl atitinkamų žinių stygiaus tinkamai įgyvendinti savo teises ir pareigas teismo proceso metu. Taip pat nereti atvejai, kai asmenys savo interesų negali ginti dėl to, kad yra pripažinti neveiksniais, ribotai veiksniais arba yra nepilnamečiai. Gyvenime susiklosčiusios objektyvios aplinkybės dažnai užkertą kelią asmeniškai dalyvauti procese, pavyzdžiui, gyvenamoji ir darbo vieta yra kitame mieste nei bylą nagrinėjantis teismas, ilgalaikė komandiruotė, įkalinimas, sunki liga ir pan. Juridinių asmenų interesų gynimas be atstovo apskritai neįsivaizduojamas. Atsižvelgiant į šias aplinkybes dažnai kyla būtinybė pavesti tam tikrus procesinius veiksmus atlikti kitiems asmenims, t. y. susiduriama su atstovavimu.
Tačiau asmenų teisių ir įstatymo saugomų interesų apsauga ir gynyba nėra vienintelis atstovavimo tikslas. Atstovai, įgyvendindami kooperacijos civiliniame procese principą, taip pat padeda teismui priimti teisingą ir pagrįstą sprendimą byloje.
Europos žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvencijos 6 straipsnyje nurodoma, kad kiekvienas asmuo turi teisę, kad jo bylą per protingą laiką lygybės ir viešumo sąlygomis išnagrinėtų pagal įstatymą sudarytas nepriklausomas ir nešališkas teismas. Neabejotina, kad įgyvendinant šį principą svarbiausias vaidmuo tenka teismui, tačiau atstovas taip pat yra svarbus šio principo įgyvendinimo garantas. Tinkamų įrodymų pateikimas, profesionalus reikalvimų ir atsikirtimų pagrindimas, teisės aktų išmanymas ir tinkamas jų taikymas įrodinėjant tam tikras aplinkybes, oratoriniai sugebėjimai, gebėjimas atsiriboti nuo emocijų, sukeliamų proceso – tai tik keletas aplinkybių, grindžiančių atstovavimo civiliniame procese reikalingumą. Neabejotina, kad nuo atstovo turimų teisinių žinių, jo teisinės kvalifikacijos priklauso ne tik proceso sėkmė, bet ir galimybė tinkamai įgyvendinti civiliniam procesui keliamus tikslus, įskaitant ir koncentruotumo principą.
Įvertinant atstovavimo teisme svarbą ir reikšmę, nekelia nuostabos, kad Lietuvos Respublikos advokatūros įstatymas kiekvieną advokatą įpareigoja sąžiningai vykdyti savo profesines pareigas, laikytis įstatymų, duotos priesaikos ir nustatytų profesinės etikos reikalavimų. Šios pareigos labai svarbios sėkmingai advokato veiklai, nes jos nuteikia rūpestingą advokatą kruopščiam, atsakingam ir atidžiam darbui konsultuojant, atstovaujant arba ginant savo klientą. Advokato darbas, nepaisant to, ar jis atstovauja klientui didelėje ir garsioje byloje ar nesudėtingame ginče, reikalauja plačios teisinės erudicijos, darbštumo, stiprios valios, kantrybės, principingumo, išmintingo lankstumo ir daugelio kitų neeilinių savybių. Tačiau profesionalus advokatas, būdamas savo kliento patarėjas, beveik parapsichologas, niekada netaps aklu jo interesų gynėju. Juk praktika rodo, kad šie interesai toli gražu ne visada būna teisėti ir pagrįsti. Kita vertus, kategoriškai vertindamas klientų reikalavimus, advokatas taip pat gali suklysti. Neretai teismas nesutinka su jo nuomone bei išvadomis. Tokiu atveju tenka pripažinti itin nepageidaujamą Hipokrato priesaikos (tiesa, teisininko profesijoje) pažeidimo atmainą – advokatas, užuot padėjęs savo klientui, jam pakenkia. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Dydis17.14 KB
Failo pavadinimasMicrosoft Word Advokato atsisakymas vesti byla [speros.lt].doc
 
Pasidalink su draugais