Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Referendumo samprata ir rūšys

Referendumo samprata ir rūšys

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526
Aprašymas

Įvadas. Referendumas – kaip tiesioginės demokratijos institutas. Referendumo samprata. Referendumo šalininkų ir priešininkų argumentai. Referendumų klasifikavimas. Referendumo privalomumas. Privalomieji referendumai. Fakultatyviniai referendumai. Referendumo raida Lietuvoje. Referendumų teisinis reguliavimas Lietuvoje. Referendumų patirtis Lietuvoje. Užsienio šalių referendumai. Išvados. Priedai (2).

Ištrauka

Mintis priimti įstatymus bei kitus svarbius tautai sprendimus atsiklausiant jos valios gimė jau tolimoje Antikoje. Jau tada, apie V a. pr. Kristų, Atėnuose tautos susirinkime, kur galėjo dalyvauti visi visateisiai ir pilnametystės (20 metų) sulaukę vyriškos lyties Atėnų piliečiai, buvo priiminėjami įstatymai. Ir nors nuo dabartinio Lietuvos Respublikoje reglamentuoto, referendumo ši įstatymo priėmimo (patvirtinimo) forma gerokai skiriasi, tačiau pati idėja apie tautos – valstybės kūrėjos – atsiklausimą sprendžiant svarbius jai klausimus, manau, gimė jau tada.
Bėgant amžiams, požiūris į tautos valią keitėsi, kaip keitėsi socialinės, politinės, ekonominės santvarkos. Valstybėms demokratiškėjant, neišvengiamai išryškėjo visos tautos vaidmuo kuriant savo valstybę, ją valdant bei nustatant jos tolesnio gyvavimo kryptis ir prioritetus.
Šio meto Lietuvoje, kaip ir daugelyje demokratiškų valstybių, egzistuoja referendumo, kaip laisvos piliečių valios išraiškos, teisės institutas. Ir nors nepriklausomybę atgavusioje Lietuvoje referendumo įstatymas buvo priimtas palyginti neseniai – 1989 m. lapkričio 3 d. – jis buvo ne vieną kartą naudotas praktikoje bei taisyta jo pirminė redakcija. Tai buvo daroma siekiant jį patobulinti, užtikrinti jo atitikimą demokratiškoms idėjoms bei sureguliuoti referendumo teisės normas su kitais Lietuvos Respublikos įstatymais.
Referendumas, kaip teisės institutas, neabejotinai vertas nagrinėjimo "iš arčiau", siekiant susipažinti su juo detaliau.

Darbo tikslas – Šiuo darbu bus siekiama išsiaiškinti kam naudojamas referendumas valstybėse ir kuo jis svarbus valstybės piliečiams.

Darbo uždaviniai –1. Išanalizuoti referendumą
2. Apibrėžti ir analizuoti referendumo rūšis
3. Įvertinti referendumų raidą, reglamentavimą ir patirtį Lietuvoje.

Iš pradžių referendumas bus išnagrinėtas kaip tiesioginės demokratijos institutas, vėliau bus išnagrinėtos referendumų rūšys ir bus pereita prie Lietuvos referendumų, kur bus aprašyti ir užsienio šalių referendumai. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės kursinis darbas
KategorijaTeisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis23 puslapiai 
Dydis43.66 KB
Švietimo institucijaTarptautinė teisės ir verslo aukštoji mokykla
FakultetasTeisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Referendumo samprata ir rusys [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Kursiniai darbai
  • 23 puslapiai 
  • Tarptautinė teisės ir verslo aukštoji mokykla / 1 Klasė/kursas
  • Sigita Krutkevičienė
Pasidalink su draugais